BiH – Izrael 0:3, Italija – Hrvatska 1:1

Hrvatska je nakon četiri utakmice bez poraza (Reuters)

U susretu 4. kola skupine H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine Hrvatska je na stadionu San Siro pred 63.000 gledatelja odigrala 1:1 protiv Italije zadržavši vodeće mjesto na ljestvici.

Italija je povela golom Antonia Candreve u 11. minuti, a četiri minuta kasnije izjednačio je Ivan Perišić.

Hrvatska je od 28. minute igrala bez Luke Modrića koji je zbog ozljede napustio teren, a umjesto njega u igru je ušao Mateo Kovačić.

Nakon odigranih 70 minuta,  rezultat susreta Hrvatske i Italije bio je 1:1. Meč je tada nakratko prekinut, zbog baklji koje su navijači Hrvatske ubacivali na teren.

U 73. minuti je sudija naredio igračima da se povuku u svlačionicu, te prekinuo susret.

Dvadeset minuta kasnije, meč je nastavljen.

Poraz BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na vrlo teškom gostovanju u Haifi protiv Izraela, rezultatom 3:0.

Domaći Izrael je došao u vodstvo preko Gila Vermoutha u 36. minuti, da bi Omer Damari povisio na 2:0 u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena, odbrambeni igrač BiH Toni Šunjić pravi prekršaj i dobiva crveni karton, nakon čega BiH ostaje sa deset igrača.

Jedan od najboljih reprezentativaca BiH, veznjak Rome Miralem Pjanić, zbog povrede je napustio teren u 60 minuti.

U 70. minuti Izrael preko Erana Zahavija dolazi do 3:0.

Reprezentacija BiH, nakon četiri odigrane utakmice ima upisana dva poraza i dva remija, te je sa dva boda na petom mjestu grupe, ispred Andore.

Izvor: Al Jazeera