Ðoković i Federer u finalu završnog Mastersa

Đoković je finalni set riješio bez izgubljenog gema (AP)

Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković plasirao se danas u finale završnog Mastersa u Londonu, pošto je savladao Japanca Keija Nishikorija sa 6:1, 3:6, 6:0.

Ðoković je već plasmanom u polufinale osigurao prvo mjesto na kraju sezone, dok je pobjedom nad Nishikorijem došao u situaciju da status najboljeg potvrdi i odbranom titule.

Đoković je odlično odigrao prvi set, koji je riješio za samo 23 minuta. U drugom setu je Nishikori iskoristio Đokovićev pad koncentracije i izjednačio.

Novak je odlučujući set završio bez izgubljenog gema i sa ubjedljivih 6:0 prošao u finale.

Nishikori u životnoj formi

Ðoković je nakon plasmana u finale rekao da je Japanac odigrao najbolju sezonu u karijeri.

“Kei je igrao odlično i sigurno da mu je ovo najbolja sezona do sada u životu, ali napravio je duple servis greške u trećem setu i to ga je koštalo poraza”, rekao je Ðoković.

Njegov rival u finalu bit će Roger Federer koji je pobijedio Stanislasa Wawrinku 2:1 u setovima (4:6, 7:5, 7:6).

Iako je Wawrinka imao četiri meč lopte, Federer je iskoristio svoju prvu i plasirao se u finale protiv Đokovića.

Turnir u Londonu igra se za ukupan nagradni fond od 6,5 miliona dolara.