Đoković pobijedio Berdycha u finalu Pekinga

Đoković je osvojio peti naslov ove sezone do kojeg je došao bez izgubljenog seta (EPA)

Prvi teniser svijeta Novak Đoković pobjednik je ATP turnira u Pekingu nakon što je, za samo sat vremena, u finalu nadigrao Čeha Tomaša Berdycha rezultatom 6:0, 6:2 po setovima.

Đoković je munjevitom igrom i brzopoteznim udarcima jednostavno onemogućio svaki otpor Berdychu, koji je pretrpio jedan od najtežih poraza u karijeri.

Češki teniser je iskoristio break šansu u šestom gemu, kada je zahvaljujući greškama Ðokovića smanjio na 5:2,  ali taj preokret nije trajao dugo, pošto je prvi reket svijeta vrlo brzo iskoristio meč loptu.

Bez izgubljenog seta

Đoković je nakon susreta ocijenio kako je odigrao jedno od najboljih finala u karijeri, uz napomenu kako mu je „očigledno, Peking srećno mjesto“.

„Prija mi podrška i gostoprimstvo koje osećam u ovom gradu. To mi daje energiju kojom postižem ovako dobre rezultate. Prvi put sam došao u Peking 2009. i od tada nastavljam da dolazim“, rekao je Ðoković, obrativši se sa nekoliko rečenica i na kineskom jeziku oduševljenim navijačima u glavnom gradu Kine.

Berdych je izgledao potpuno nemoćno u finalu, a protiv Đokovića nakon odigranih 18 mečeva ima katastrofalan omjer 2-16.

Đokoviću je to čak peta titula u glavnom gradu Kine, te ukupno 46. u karijeri.

Ujedno mu je to i peti naslov ove sezone do kojeg je došao bez izgubljenog seta.