NBA: Rekordna 34 poena Teletovića

Anthony je postigao 62 koša i ostvario lični rekord (USA Today Sports)

Noć između petka i subote u nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA) obilježili su krilni centar New York Knicksa Carmelo Anthony i bosansko-hercegovački reprezentativac Mirza Teletović, najzaslužniji za 9. pobjedu Brooklyna u posljednjih deset utakmica.

Pobjedi New Yorka nad Charlotteom (125:96) Anthony je doprinjeo sa 62 koša, ili skoro polovinom od ukupnog broja poena Njujorčana. Tim učinkom Anthony je ostvario lični rekord u NBA karijeri, a istovremeno postao i igrač sa najviše postignutih koševa u njujorškom Madison Square Gardenu.

Do ove utakmice, što se pojedinačnih ostvarenja tiče u njujorškoj dvorani, ispred njega su bili samo Kobe Bryant iz Lakersa sa 61 košem i Bernard King, nekadašnji igrač Knicksa, sa košem manje.

Teletović je, pak, kao u transu odigrao drugu četvrtinu utakmice u kojoj je njegov Brooklyn savladao Dallas sa 107:106.

Za samo šest minuta ubacio je 19 koševa, čime je izjednačio dosadašnji lični rekord. Na poluvremenu njegov košgeterski učinak je iznosio 24, a na kraju utakmice 34 koša. Na terenu je, pritom, proveo ukupno nešto više od 26 minuta.

Iz igre je pogodio 12 puta iz 18 pokušaja, od čega sedam “trojki”.

Rezultati:

Golden State – Minnesota 120 – 121, Atlanta – San Antonio 79 – 105, Boston – Oklahoma 83 – 101, Brooklyn Nets – Dallas 107 – 106, Cleveland – Milwaukee 93 – 78, Detroit – New Orleans 101 – 103, New York Knicks – Charlotte 125 – 96, Sacramento – Indiana 111 – 116 produžetak, Phoenix – Washington 95 – 101, Chicago – LA Clippers 95 – 112, Houston – Memphis 87 – 88, Orlando – LA Lakers 114 – 105, Philadelphia – Toronto 95 – 104.