LP: Chelsea deklasirao Steauu u Bukureštu

Chelsea je u Bukureštu bio neumoljiv, pobijedivši sa 4:0 rumunjskog prvaka (EPA)

Chelsea je, u drugom kolu takmičenja po grupama ovogodišnje Lige prvaka, do vrha napunio mrežu Steaue u Bukureštu i golovima koje su postigli Eto'o, Cole i Lampard, te autogolom Georgievskog, slavio sa 4:0.

U istoj grupi, a riječ je o grupi E, Schalke nije dozvolio Baselu da uživa na slavi pobjede u Londonu  prije dvije sedmice, minimalno pobijedivši golom Draxlera.

Arsenal je posao u grupi F završio već u prvom dijelu utakmice protiv Napolija, tačnije već do 15-og minuta. Nakon Ozila, za konačnih 2:0 golje postigao Giroud.

Sa dva gola Lewandowskog i jednim Reusa, viceprvak Borussia bila je bolja od marsejskog Olympiquea.

Nogometaši Zenita i bečke Austrije odigrali su u Sankt Peterburgu neriješenih 0:0 u prvoj utakmici drugog kola G grupe Lige prvaka.

U drugom meču iste grupe igrali su Porto i Atletico Madrid, a bolji su bili gosti pobijedivši 2:1. Poveli su, doduše, Portugalci golom Martineza, no golovima Godina i Turina Atletico je u drugom dijelu susreta preokrenuo rezultat.

I u posljednjoj, skupini H bivši su prvaci Evrope – Ajax i Milan podijelili bodove. Sve do 90-tog minuta igralo se bez golova, pa je poveo Ajax golom Denswilla. Milanezi su izjednačili iz ‘penala’ u četvrtom minutu nadoknade, a gol je postigao Balotelli.

Barcelona se sa minimalnih 1:0 vraća iz Glasgowa, a jedini gol u duelu sa Celticom postigao je Farbregas.