Dinamo očekivano prošao dalje, ostali ispali

Nakon 5:0 u prvoj utakmici, Dinamo je u uzvratu postigao samo jedan gol (Jurica Galoi? / Pixsell)

Pred nogometnim prvacima iz regije večeras je bio novi izazov – uzvratne utakmice drugog pretkola Lige prvaka u kojima su željeli ostvariti uspjeh i nastaviti svoj europski put, no to je “pošlo za nogom” jedino Dinamu iz Zagreba.

Dinamo je i u drugoj utakmici ostvario pobjedu, doduše vrlo mršavu, a pobjednički gol postigao iz kaznenog udarca s 11 metara. Jedini gol je postigao Andrej Kramarić.

Prvi su na teren u Nikšiću izašli igrači crnogorskog prvaka Sutjeske i moldavskog Sheriffa, no Crnogorci su, unatoč izglednom rezultatu i neriješnih 1:1 iz prve utakmice, na stadionu kraj Bistrice dogodio se pravi potop domaćina.

Moldavski prvak deklasirao je Sutjesku s 5:0, a golove su za goste iz Tiraspolja postigli Cadu, Ricardinho, Skripčenko i dva puta Fernando.

“Velike nade se izgleda uvijek završe razočarenjem. Barem je tako bilo u meču između nikšićke Sutjeske i moldavskog Sheriffa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu prvaka.
Ne zbog ispadanja Sutjeske, jer je Sheriff bio favorit, već zbog rezultata u revanšu. A on je brutalan – 0:5, ali i sasvim realan”, javila je reporterka Al Jazeere Milica Marinović.

Sheriff ide na zagrebački Dinamo

Moldavski tim će se u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Šampiona sastati sa zagrebačkim Dinamom, dok ekipi Sutjeske predstoje pripreme za domaći šampionat.

Skopski Vardar niti u uzvratu nije uspio svladati rumunjsku Steauu, a nakon bukureštanskih 0:3 i kao domaćini poraženi su s 1:2. Golove za goste postigli su Georgievski i Bourceanu, a počasni pogodak za makedeonskog prvaka postigao je Kostovski.

Najvatrenije, i na terenu, a posebno na tribinama bilo je na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović – Hase na Koševu, no Željezničar nije uspio nadoknaditi minimalan zaostatak od jednog gola protiv češke Viktorije.

Već u petoj minuti, nakon velike pogreške junaka prve utakmice Adnana Hadžića, bilo je 0:1. Gol je postigao Wagner.

Niti činjenica da je u 20. minuti Prochazka dobio crveni karton nije pomogla domaćim igračima. Samo 10 minuta kasnije bilo je 0:2, a strijelac je ovoga puta bio Petrzela.

Nadu je golom u posljednjem minutut prvog dijela željezničaru donio Jamak, no to je bilo sve što su domaći nogometaši pokazali.

Česi zasluženo idu dalje, a u idućoj će se fazi natjecanja sastati s ekipom estonskog prvaka Nomme Kalju.

Rezultati uzvratnih utakmica:

Shakhtar Karagandy (Kazahstan) – BATE Borisov (Bjelorusija) 1:0 (prva utakmica – 1:0)

Daugavpils (Latvija) – Elfsborg (Švedska) 0:4 (1:7)

Kalju (Estonija) – HJK Helsinki (Finska) 2:1 (0:0)

Sutjeska (Crna Gora) – Sheriff Tiraspol (Moldavija) 0:5 (1:1)

Molde (Norveška) – Sligo (Irska) 2:0 (1:0)

EB Streymur (Farski otoci) – Dinamo Tbilisi (Gruzija) 1:3 (1:6)

Skenderbeu Korca (Albanija) – Neftci Baku (Azerbajdžan) 1:0 (0:0)

Maccabi Tel Aviv (Izrael) – Gyor (Mađarska) 2:1 (2:0)

Celtic (Škotska) – Cliftonville (Sjeverna Irska) 2:0 (3:0)

Dinamo Zagreb (Hrvatska) – Fola (Luksemburg) 1:0 (5:0)

Vardar (Makedonija) – Steaua (Rumunjska) 1:2 (0:3)