Gold kup: Tercet iz grupe B u četvrtfinalu

Nogometaš Salvadora Rodolfo Zelaya je krajem meča promašio jedanaesterac, ali je na kraju, ipak, postigao gol za prolazak svoje selekcije (AP)

Nogometna reprezentacija Trinidada i Tobaga iskoristila je loš nastup Hondurasa i izborila plasman u četvrtfinale Gold kupa, prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike (CONCACAF), pobjedom od 2:0 u američkom Houstonu u ponedjeljak.

U prvom meču grupe B, Salvador je sa 1:0 savladao Haiti i, također, izborio nastavak takmičenja.

Ranije je Honduras osigurao prvo mjesto u ovoj grupi tako što je upisao dvije pobjede, pa je opušteno ušao u preostali duel grupne faze, što su igrači Trinidada i Tobaga iskoristili, naročito u drugom poluvremenu.

Napadač engleskog premijerligaša Stoke Cityja Kenwyne Jones tokom ovog duela zabilježio je gol i asistenciju.

Prvo je bio siguran u 48. minuti pri izvođenju jedanaesterca koji je dosuđen nakon što je Orlin Peralta oborio Cornella Glena u šesnaestercu Hondurasa.

Potom je Jones u 67. minuti uposlio Kevina Molina, koji je postavio konačnih 2:0.

Treći gol Zelaye

I pored poraza Honduras je ostao na prvom mjestu grupe B, Trinidad i Tobago je završio grupnu fazu na drugom mjestu, a Haiti je imao priliku ranije izboriti treće mjesto i nastavak, ali nije uspio u tome.

Nogometaš Salvadora Rodolfo Zelaya je krajem meča promašio jedanaesterac, ali je na kraju, ipak, postigao gol za prolazak svoje selekcije.

U ovaj meč je Salvador ušao sa jednim bodom, dok je Haićanima, koji su imali tri boda, bio potreban remi za nastavak.

Bio je to treći gol Zelaye na prvenstvu, a zanimljivo je da je tri puta pogodio okvir gola.

Dan ranije, nastavak takmičenja su izborili Meksiko i Panama.