Đoković bez muke u drugo kolo Wimbledona

Prvi nositelj rekao je kako je veoma zadovoljan igrom i pobjedom nad Mayerom u prvom kolu, ali je istakao da ima elemenata koje će pokušati popraviti (EPA)

Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković plasirao se u drugo kolo Grand Slam turnira u Wimbledonu nakon što je u utorak u meču prvog kola savladao Nijemca Floriana Mayera u tri seta – 6:3, 7:5, 6:4.

Prvi nositelj iz Srbije je bez mnogo muke očekivano pobijedio njemačkog oponenta u meču koji je protekao u njegovoj potpunoj dominaciji.

Đoković je od početka duela kontrolirao situaciju na terenu, Mayer se trudio koliko je mogao, međutim, nedovoljno da se ozbiljnije suprotstavi glavnom favoritu turnira.

Nijemac je u trećem setu krenuo na sve ili ništa da barem produži meč, ali od toga nije bilo ništa. Ðoković je rutinski završio posao iskoristivši prvu meč loptu poslije skoro dva sata igre.

Prvorangirani teniser rekao je kako je veoma zadovoljan igrom i pobjedom nad Mayerom u prvom kolu, ali je istakao da ima elemenata koje će pokušati popraviti.

„Zadovoljan sam, ipak je ovo prvi takmičaraski meč na travi ove sezone, a Wimbledon je najveći turnir. Veliko je zadovoljstvo igrati na centralnom terenu“, izjavio je Đoković.

„Imao sam za protivnika nezgodnog Mayera. On je odličan rival sa kvalitetnim i raznovrsnim udarcima, dobro igra na travi. U svakom slučaju, ovo je bio moj dobar nastup.“

„Zadovoljan sam što sam ovako odigrao u prvom kolu. Ima, doduše, par stvari koje bih poboljšao, kao što je servis. Generalno, igra je tu, a normalno je da u prvom kolu tražim idealan ritam“, dodao je.