NBA: Oklahoma City nadigrao San Antonio

Oklahoma City će zauzeti prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji ako oni i San Antonio budu izjednačeni na kraju regularnog dijela sezone (AP)

Russell Westbrook je postigao 27, a Kevin Durant 25 u pobjedi Oklahoma Cityja nad San Antoniom od 100:88 i tako se približili Spursima na pola utakmice u borbi za prvo mjesto za doigravanje u Istočnoj konferenciji NBA lige, prenosi Hina.

Derek Fisher je pogodio pet trica, najviše ove sezone s ukupnim učinkom od 17 poena, dok je Serge Ibaka dodao 11 poena uz 11 skokova u trećoj pobjedi Thundera nad San Antoniom u četiri utakmice odigrane ove sezone.

Westbrook je upisao i sedam skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte, a Durant je dodao devet skokova, šest asistencija i tri bloka.

Oklahoma City će tako zauzeti prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji ako obje ekipe budu izjednačene na kraju regularnog dijela sezone.

Kawhi Leonard je postigao 24 poena uz 14 skokova, a Tim Duncan je “ubacio” 24 poena uz 11 skokova za Spurse, koji su doživjeli poraz u tri od zadnje četiri utakmice.

Oklahoma City je ograničila Spurse na šut iz igre od samo 39,8 posto i nadigrala ih u kontrama 19-3.

Durantova trica nešto više od tri minute prije kraja dala je Oklahoma Cityju malo prostora. Oklahoma je vodila pet poena kada je Durant pogodio koš, povećavši razliku na osam poena.

Thunder je vodio najviše 20 razlike u utakmici zahvaljujući dvjema serijama od 23-5 i 15-2.

Odlični Boozer

Carlos Boozer je postigao 29 poena uz 18 skokova i njegov je Chicago bez svojih najboljih igrača pobijedio Brooklyn 92:90.

Luol Deng je postigao 18 poena, a Jimmy Butler dodao 16 uz 10 skokova i Bullsi su prešli Atlantu u borbi za peto mjesto za doigravanje u Istočnoj konferenciji i približili se na utakmicu i po od četvrtoplasiranih Netsa.

Deron Williams je postigao 30 poena uz 10 asistencija, a Brook Lopez je postigao 28 za Brooklyn, koji je vodio čak 16 poena u drugoj četvrtini prije nego je ipak priznao poraz Chicagu, treći put u četiri utakmice ove sezone.

Boozer je ubilježio svoj sedmi double-double u osam utakmica. On je postigao 10 poena u trećoj četvrtini kada je Chicago smanjio razliku od 11 poena s poluvremena na početku zadnje četvrtine.

Corey Brewer je postigao 23 poena, a Andre Miller 22 dok je Denver produžio svoj pobjednički niz na domaćem terenu na 19 utakmica zahvaljujući pobjedi od 95:94 nad Dallas Mavericksima.

Težak udarac

Andre Iguodala je postigao koš 2,8 sekunde prije kraja, a Kenneth Faried je ubacio 12 poena uz 19 skokova za Nuggetse koji su zadali težak udarac Mavericskima i njihovim nadama za ulazak u doigravanje jer su sada pali na tri utakmice od osmoplasiranih Los Angeles Lakersa u Zapadnoj konferenciji.

Kod Dallasa je Brandan Wright postigao 16 poena, a Dirk Nowitzki i Chris Kaman svaki po 13.

Dallas je iskoristio seriju od 6-0 u trećoj četvrtini i poveo je s devet razlike, a 77:70 je imao u zadnjih 12 minuta.

Mavericksi su još uvijek imali prednost od pet poena na polovici zadnje četvrtine, ali je Denver došao na poen razlike nakon Millerovog pogotka minutu i 48 do kraja.

Brewer je imao dvije važne lopte koje su Denver dovele u vodstvo. Najprije je ukrao loptu od Nowitzkog 19 sekundi do kraja, a onda je uhvatio u skoku loptu nakon Fariedovog promašaj drugog slobodnog bacanja 10 sekundi do kraja.

Rezultati: Brooklyn Nets – Chicago Bulls 90:92, Denver Nuggets – Dallas Mavericks 95:94, Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 100:88.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 48-26, Brooklyn 43-32, Boston 39-36, Philadelphia 30-44, Toronto 28-47. CENTRAL: Indiana 48-27, Chicago 41-33, Milwaukee 36-38, Detroit 25-51, Cleveland 22-52. JUGOISTOK: Miami 58-16, Atlanta 42-34, Washington 28-47, Orlando 19-57, Charlotte 18-57.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 55-20, Denver 52-24, Utah 39-37, Portland 33-42, Minnesota 28-46. PACIFIK: LA Clippers 50-26, Golden State 43-32, LA Lakers 39-36, Sacramento 27-48, Phoenix 23-52. JUGOZAPAD: San Antonio 56-20, Memphis 51-24, Houston 42-33, Dallas 36-39, New Orleans 26-49.