NBA: Thunder, Spurs i Pacers vode sa po 2:0

Tony Parker je zabilježio 24 od ukupno 28 poena u drugom poluvremenu za novi trijumf Spursa nad Lakersima (Getty Images)

Oklahoma City Thunder i San Antonio Spurs na Zapadu i Indiana Pacersi na Istoku, u noći sa srijede na četvrtak, poveli su 2:0 nakon druge utakmice prvog kruga doigravanja američke NBA lige za košarkaše.

Thunder je nakon druge utakmice prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije poveo 2:0 u seriji na četiri pobjede, savladavši sinoć Houston Rocketse sa 105:102.

Pobjednički tim predvodili su Kevin Durant i Russell Westbrook, koji su postigli po 29 poena, dok je njihov saigrač Serge Ibaka zabilježio 12 poena uz 11 skokova i šest blokova.

James Harden je postigao 36 poena uz 11 skokova, a Chandler Parsons je meč okončao sa 17 postignutih poena za „Rakete“.

Pacersi su nadigrali Atlanta Hawkse sa 113:98, a najviše zasluga za to pripada Paulu Georgeu, koji je postigao 27 poena uz osam skokova, dok je George Hill meč okončao sa 22.

Devin Harris je postigao 17 poena, a Josh Smith i Jeff Teague 16, svaki za poraženu Atlantu, koja je u prve dvije utakmice doigravanja primila ukupno 220 poena.

Povreda Blakea

Tony Parker je zabilježio 24 od ukupno 28 poena u drugom poluvremenu i domaći San Antonio je poveo sa 2:0 u seriji na četiri pobjede, savladavši Los Angeles Lakerse 102:91.

Tim Duncan i Kawhi Leonard su upisali po 16 poena za „Mamuze“, koji su kontrolirali veći dio drugog poluvremena, prije nego su se potpuno odvojili u posljednjoj četvrtini.

Dwight Howard je zabilježio 16 poena uz devet skokova za Lakerse, dok je Steve Blake postigao 16 dok nije napustio utakmicu zbog povrede.

Rezultati: ISTOK: Indiana Pacers – Atlanta Hawks 113:98 (Indiana vodi 2:0 u seriji na četiri pobjede),

ZAPAD: Oklahoma City Thunder – Houston Rockets 105:102 (Oklahoma vodi 2:0), San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers 102:91 (San Antonio vodi 2:0).