Liga Evrope: Chelsea savladao Basel

Vrijedna gostujuća pobjeda za Chelsea (AFP)

Basel je na svom terenu izgubio protiv engleskog predstavnika Chelsea u prvoj utakmici polufinala Lige Evrope (LE), odigravši u četvrtak navečer 1:2 sa aktuelnim prvakom Evrope.

Chelsea je u 12. minuti došao u vodstvo preko Victora Mosesa, a do izjednačujućeg pogotka se čekalo do 87. minute, kada je, nakon udarca sa bijele tačke, poravnao Fabian Schar.

David Luiz je postigao pobjednički pogodak u sudijskoj nadoknadi vremena, a sa dva gola u gostujućoj utakmici, Chelsea je napravio odličan posao pred uzvratni susret.

Prečke i stative

U drugom polufinalnom meču sastali su se Fenerbahce i Benfica, a pobjedu je izvojevala turska ekipa, postigavši jedini pogodak u 72. minuti.

Benfica je imala mnogo sreće, a rezultat je po tu ekipu mogao biti mnogo gori, jer su Turci tri puta pogodili okvir gola, uključujući i stativu koju je zatresao Cristian u šutu sa bijele tačke.

Benfica se borila sa snažnom odbranom Fenerbahcea, uputivši tri šuta u okvir gola.

Uzvratne utakmice su na programu u četvrtak, 2. maja.

Izvor: Al Jazeera