NBA: Miami i New York poveli sa 2:0 u seriji

Wade je za Miami protiv Milwaukeeja u noći sa utorka na srijedu postigao 21 poen (Getty Images)

Dwyane Wade je zabilježio 21 poen, a Chris Andersen je, u noći s utorka na srijedu, pokrenuo veliku seriju u posljednjoj četvrtini za pobjedu Miami Heata nad Milwaukee Bucksima (98:86) i vodstvo od 2:0 u seriji na četiri pobjede u doigravanju za prvaka američke NBA lige za košarkaše.

LeBron James je postigao 19 poena uz osam skokova i šest asistencija, a Andersen je postigao osam od ukupno 10 poena u posljednjoj četvrtini za desetu pobjedu „Vrućine“ zaredom.

Bucksi su se približili na 68:65 na početku finalne dionice meča, ali je Andersen pokrenuo seriju od 12:0 za Heat, čime je utakmica odlučena.

Ersan Ilyasova je postigao 21 poen, a Mike Dunleavy je dodao 16 za Milwaukee.

New York Knicksi su sa 87:71 pobijedili Boston Celticse i poveli sa 2:0 u seriji na četiri pobjede, a Carmelo Anthony je upisao 34 poena.

J. R. Smith je meč okončao sa 19, a Raymond Felton sa 16 postignutih poena za Knickse, koji su izbrisali šest poena razlike s poluvremena, ograničivši Celticse na samo 23 poena u drugom poluvremenu.

Paul Pierce je kod Celticsa bio najefikasniji sa 18 poena, a Kevin Garnett je dodao 12 uz 11 skokova.

Poravnanje Warriorsa i Nuggetsa

Stephen Curry je zabilježio 30 poena uz 13 asistencija i gostujući Golden State Warriors su se, pobjedom od 131:117, izjednačili s Denver Nuggetsima na 1:1 u seriji.

Jarrett Jack je postigao 26 poena uz sedam asistencija za „Ratnike“, dok je poraženi tim predvodio Ty Lawson sa 19 poena i 12 asistencija.

Rezultati: ISTOK: Miami Heat – Milwaukee Bucks 98:86 (Miami vodi 2:0 u seriji na četiri pobjede), New York Knicks – Boston Celtics 87:71 (New York vodi 2:0)

ZAPAD: Denver Nuggets – Golden State Warriors 117:131 (1:1 u seriji na četiri pobjede)