Liga prvaka: Borussia lako protiv Reala

Lewandowski je četiri puta zatresao mrežu protivnika (AFP)

Nakon Bayerna, koji je protiv Barcelone u utorak postigao četiri pogotka, u drugom meču polufinala Lige prvaka Borussia Dortmund je isto toliko golova postigla protiv madridskog Reala, koji je odgovorio jednim pogotkom Cristiana Ronalda, za konačan rezultat od 4:1.

Sva četiri pogotka za njemački tim postigao je Robert Lewandowski, koji je mrežu Diega Lopeza zatresao u 8., 50., 55. i 66. minuti. Četvrti pogodak Lewandowski je postigao sa bijele tačke.

Jedini pogodak španskog predstavnika postigao je Ronaldo, koji je u 43. minuti poravnao na 1:1.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je 68. minuta, a bio je incijator akcije iz koje je Real Madrid postigao izjednačujući pogodak.

Visokom pobjedom je ekipa iz Dortmunda na pragu ulaska u finale Lige prvaka. U prvom polufinalnom susretu LP-a, Bayern Munich savladao Barcelonu rezultatom 4:0.

Uzvratne utakmice se igraju 30. aprila i 1. maja.

Izvor: Al Jazeera