Liga Evrope: Prolaz Benfice i Fenerbahcea

Torres je mrežu Rubina zatresao već u 4. minuti (EPA)

Newcastle se nije uspio plasirati u polufinale Lige Evrope, nakon što su u uzvratnom susretu četvrtfinala na svom terenu remizirali sa Benficom, 1:1.

Konačan rezultat nakon dva susreta iznosi 4:2 u korist Benfice, koja se tako pridružila Chelseaju i Fenerbahceu u polufinalu.

Pogotke na utakmici postigli su  Papis Cisse u 71. minuti i Eduardo Salvio u 90.

Gol Lulića

Talijanski Lazio remizirao je sa turskim predstavnikom Fenerbahceom, te je, zbog poraza u prvom susretu, eliminisan iz takmičenja.

Strijelac za Lazio bio je bosanskohercegovački reprezentativac Senad Lulić, koji je mrežu Turaka zatresao u 60. minuti. Fenerbahce je izjednačio preko Caner Erkina u 73. minuti.

Drugi engleski predstavnik, Tottenham, u regularnom toku utakmice je protiv Basela remizirao identičnim rezultatom 2:2, a nakon produžetaka se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Sa bijele tačke su bolji bili nogometaši Basela, koji su se na taj način izborili za polufinale.

Nogometaši londonskog Chelseja plasirali su se u polufinale Lige Evrope, iako su u četvrtak navečer u revanšu četvrtfinala u Moskvi izgubili od ekipe Rubina sa 3:2.

“Plavci” su do plasmana među četiri najbolje ekipe došli zahvaljujući pobjedi od 3:1 u prvom meču koji je odigran prošle sedmice u Londonu.

Engleski tim je brzo stigao do prvog gola, pošto je već u četvrtom minutu Fernando Torres bio precizan.

Borba na stadionu Lužnjiki rasplamsala se tek u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak za Rubin postigao je Ivan Marcano u 51. minutu.

Trener zadovoljan

Radost domaćih navijača trajala je samo četiri minuta, a zatim je Victor Moses vratio prednost Chelseju.

Završnica meča, međutim, pripala je Rubinu koji je u 62. minutu ponovo izjednačio preko Gokdeniza Karadeniza, a nadu ruskom timu ulio je Bibras Natkho iz penala u 75. minuti.

Ipak, odbrana Chelseja izdržala je do kraja meča, a “plavci” su uprkos porazu stigli do polufinala. Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović ušao je u igru u 90. minutu umesto Franka Lamparda.

Menadžer nogometaša Chelseja Rafael Benitez rekao je da je zadovoljan igrom i plasmanom ekipe u polufinale Lige Evrope, iako su “plavci” u revanšu četvrtfinala u Moskvi izgubili od Rubina sa 3:2.

“Današnji rezultat nije previše važan. Mi smo na profesionalan način odradili posao u Moskvi i zaista sam zadovoljan onim što su igrači pružili. Nije bilo lako igrati na umjetnom terenu i u ovoj atmosferi, ali najvažnije je da smo prošli dalje”, kazao je Benitez novinarima odmah nakon utakmice.

Žrijeb za polufinale Lige Evrope održat će se u petak u sjedištu Evropske fudbalske unije (UEFA) u Nyonu.