Tenis: Serena u osmini finala Miamija

Serena Williams savladala japansku teniserku Ayumi Moritu (EPA)

Amerikanka Serena Williams plasirala se u osminu finala Turnira Masters serije 1000 u Miamiju pošto je savladala japansku teniserku Ayumi Moritu sa 6:3, 6:3.

Serenina starija sestra Venus je, zbog povrede leđa, odustala od turnira pa je njena protivnica Sloane Stephens, također Amerikanka, bez borbe ušla među 16 najboljih.

Rezultati ostalih mečeva

(4) Agnješka Radvanska (Poljska) – Magdalena Ribarikova (Slovačka) 7-6 (7-5), 2-6, 6-3
(5) Li Na (Kina) – Varvara Lepčenko (SAD) 6-2, 6-4
Kirsten Flipkens (Belgija) – (7) Petra Kvitova (Češka) 6-0, 4-6, 6-1
Garbine Muguruza (Španija) – (9) Karolina Vozniacki (Danska) 6-2, 6-4
(13) Dominika Cibulkova (Slovačka) – Romina Oprandi (Švajcarska) 6-3, 6-4
Ajla Tomljanovic (Hrvatska) – Andrea Petković (Nemačka) 0-6, 6-4, 7-6 (7-1).

Murray i Čilić u 3. kolu

Britanac Andy Murray plasirao se u 3. kolo Miamija pošto je savladao Bernarda Tomića iz Australije sa 6:3, 6:1.

Hrvatski teniser Marin Čilić također plasirao se u 3. kolo, pobijedivši Kolumbijca Santiaga Giralda sa 6:2, 7:6 (6).

U sljedećem kolu Čilić će igrati protiv Amerikanca Johna Isnera, koji je izbacio hrvatskog tenisera Ivana Dodiga nakon teške borbe u tri seta.

Čilić je dosad dva puta igrao protiv 206 cm visokog Isnera, i oba je puta slavio. Prošle godine na turniru u Madridu dobio je Isnera sa 7-6, 7-6, a 2011. na Australian Openu u pet setova.

ATP Miami, 2. kolo

Marin Čilić (Hrv/9) – Santiago Giraldo (Kol) 6:2, 7:6 (6)
John Isner (SAD/20) – Ivan Dodig (Hrv) 4:6, 7:5, 7:6 (5)
Andreas Seppi (Ita/16) – Aljaž Bedene (Slo) 7:5, 5:7, 7:5
Richard Gasquet (Fra/8) – Olivier Rochus (Bel) 7:5, 6:2
Sam Querrey (SAD/17) – Lukasz Kubot (Polj) 4:6, 6:3, 6:3
David Goffin (Bel) – Philipp Kohlschreiber (Nje/15) 7:6 (5), 4:6, 6:2
Thomaz Bellucci (Bra) – Jerzy Janowicz (Polj/21) 7:6 (5), 3:6, 6:3
Andy Murray (VBr/2) – Bernard Tomić (Aus) 6:3, 6:1
Jo-Wilfried Tsonga (Fra/6) – Viktor Troicki (Srb) 7:6 (6), 6:3
Jarkko Nieminen (Fin) – Martin Klizan (Slk/27) 6:2, 6:2
Mihail Južni (Rus/28) – Lu Yen-Hsun (Tajvan) 6:3, 1:6, 6:0
Nicolas Almagro (Špa/10) – Guido Pella (Arg) 6:0, 6:3
Grigor Dimitrov (Bug/29) – Simone Bolelli (Ita) 6:4, 1:1, predaja
Miloš Raonić (Kan/14) – Guillaume Rufin (Fra) 6:2, 6:4
Tomaš Berdych (Češ/4) – Daniel Gimeno-Traver (Špa) 5:7, 7:6 (3), 6:2
Alejandro Falla (Kol) – Fernando Verdasco (Špa/25) 6:3, 7:6 (6)

Izvor: Agencije