Liga Evrope: Šok-utakmica u Milanu

Cassano je bio strijelac i asistent u pobjedi Intera (Reuters)

Nogometaši Tottenhama plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope (LE), iako su u četvrtak, u revanš meču osmine finala, izgubili od Intera sa 4:1 poslije produžetaka.

Inter je bio nadomak da napravi senzaciju i eliminiše Tottenham, koji je u Milano došao sa prednošću od tri gola.

Golovima Antonia Cassana u 20, Rodriga Palacia u 52. i autogolom Williama Gallasa u 75. minutu nerazzurri su anulirali prednost gostiju sa White Heart Lanea i izborili produžetke.

Djelovalo je da će izabranici Andree Stramaccionija uspjeti zadati konačan udarac Tottenhamu, ali tim iz Londona spasio je Emmanuel Adebayor, koji je u 96. minutu savladao slovenskog golmana Handanovića.

Nadu domaćih navijača ponovo je probudio Ricardo Alvarez u 110. minutu, ali to nije bilo dovoljno za prolazak među osam najboljih.

Ispao Levante

Produžeci su viđeni i na utakmici između Rubina i Levantea, jer su i poslije 180 minuta igre mreže mirovale.

Tim iz Kazanja slavio je golovima Josea Rondona u 100. i Vladimira Dyadyuna u 112. minutu.

Nogometaši Basela izborili su plasman u četvrtfinale nakon što su u uzvratnom dvoboju u St Peterburgu izgubili od Zenita 0:1 i tako odbranili dva gola prednosti iz prve utakmice.

Zenit je poveo golom Belgijanca Witsela u 30. minuti, a kada je gostujući veznjak Marcelo Diaz u posljednjim trenucima prvog dijela dobio crveni karton činilo se kako će Zenit u nastavku iskoristiti ‘poklon’.

Međutim, usprkos silnoj dominaciji i nizu prilika Rusi nisu uspjeli slomiti švicarski bunker.

Domaćin u 85. minuti nije iskoristio niti jedanaesterac, tačnije Yann Sommer je odbranio udarac Romana Širokova.

Rezultati:

Rubin – Levante 2:0, Zenit – Basel 1:0, Inter – Tottenham 4:1, Bordeaux – Benfica 2:3, Chelsea – Steaua 3:1, Fenerbahce – Viktoria Plzen 1:1, Lazio – Stuttgart 3:1, Newcastle – Anji 1:0.