Skijaško SP: Zlato za Maze, težak pad Vonn

Peterostruka ukupna pobjednica Svjetskog kupa pala je poslije terenskog skoka, kada je izgubila ravnotežu (AP)

Slovenska skijašica Tina Maze osvojila je u utorak zlatnu medalju u superveleslalomu na startu Svjetskog prvenstva u austrijskom Schladmingu.

Vodeća u generalnom poretku Svjetskog kupa zabilježila je u cilju rezultat od minute i 35.39 sekundi, srebro je pripalo Švicarkinji Lari Gut sa 0,38 sekundi zaostatka, a bronza Amerikanki Juliji Mankuso sa zakašnjenjem od 0,52 sekunde.

Početak prvenstva svijeta protekao je u sjenci teškog pada Amerikanke Lindsey Vonn tokom ove utrke discipline Super-G.

Vonn je helikopterom prebačena u bolnicu.

Peterostruka ukupna pobjednica Svjetskog kupa pala je poslije terenskog skoka, kada je izgubila ravnotežu i po svemu sudeći, teško povrijedila koljeno desne noge. Skija joj je odmah spala, a Amerikanka je završila pored staze i usput udarila u kapiju.

Takmičenje, koje je bilo odgođeno na tri i po sata zbog magle, bilo je zaustavljeno 15 minuta dok joj se ukazivala pomoć na stazi.

Kako navodi Hina, Vonn će propustiti ostatak sezone jer su joj nastradali ligamenti desnog koljena, pa će morati “pod nož”.