Stefan Edberg u Federerovom stručnom stožeru

Već od Australian Opena Stefan Edberg će postati dio stručnog stožera Rogera Federera (EPA)

Nekadašnji prvi tenisač svijeta, a danas šesti igrač na ATP ljestvici, Švicarac Roger Federer angažirao je u svoj stručni stožer još jednog bivšeg najboljeg igrača svijeta i svog „dječačkog uzora“ – Šveđanina Stefana Edberga.

„Sretan sam što mogu reći kako će se od Australian Opena Stefan Edberg pridružiti Severinu Luethiju u mom stručnom stožeru. Stefan je bio moj dječački uzor i jedva čekam provoditi vrijeme s njim i učiti od njega“, objavio je Federer.

Edberg će u Federerovu stožeru imati ulogu povremenog savjetnika.

„Uzbuđen sam što ću surađivati s Rogerom i nadam se kako ćemo svojom suradnjom izvući najbolje iz njegova tenisa“, rekao je Edberg.

Becker će trenirati Đokovića

Prije 10-ak dana objavljeno je i kako će bivši njemački tenisač Boris Becker sljedeće sezone biti trener najboljeg srpskog tenisača Novaka Đokovića.

Becker će se tako kao glavni trener priključiti stručnom stožeru u kojem su Marian Vajda, Miljan Amanović, Saša Jezdić i Gebhardu Phil Gritsch, a pratit će Novaka Đokovića na turnirima u Melbourneu (Australian Open), Dubaiju, Miamiju, Monte Carlu, Rimu, Roland Garrosu, Wimbledonu, Cinncinatiju, US Openu, Šangaju, Parizu i Londonu.

Becker je bivši najbolji tenisač svijeta, šest puta je osvajao grand slam turnire, ima zlatnu olimpijsku medalju u paru, a bio je i najmlađi osvajač Wimbledona sa 17 godina.

Marian Vajda je uz Đokovića od 2006. godine i ističe da je zajedno s njim donio odluku o pojačanju stručnog stožera i dovođenju Beckera.

Izvor: Agencije


Reklama