NBA: Indiana i dalje bez poraza

Košarkaši Indiana Pacersa ostvarili su i šestu pobjedu zaredom na otvaranju nove NBA sezone svladavši na svom parketu Toronto Raptorse sa 91:84.
Pacersi su ponovno u utakmicu krenuli sporije, te su gosti nakon prvih 12 minuta imali prednost od 30:18.
No, nakon što su domaći zaigrali čvršće u obrani, stvari su došle na svoje mjesto, te su tokom drugog poluvremena Pacersi imali i 16 poena prednosti, prenosi Hina.
Paul George (23) i Roy Hibbert (20) bili su najučinkovitiji kod Indiane, a Rudy Gay (30) kod Toronta.
Neizvjesnu utakmicu odigrali su San Antonio Spursi i Golden State Warriorsi, a na kraju su sretniji i spretniji sa 76:74 bili prošlosezonski finalisti.
Konačnih 76:74 na semaforu je zasvijetlilo već 2:23 minute prije kraja, a potom su gledatelji mogli vidjeti festival promašaja.
Posljednju priliku za Warriorse imao je Andre Iguodala, ali on je ostao kratak prilikom ulaza pod koš u zadnjim trenucima dvoboja.
Bila je ovo već 30. pobjeda Spursa nad Warriorsima u svojoj dvorani u osnovnom dijelu sezone. Tony Parker (18) bio je najefikasniji kod Spursa, a Toney Douglas (21) kod Warriorsa koji su igrali bez Stephena Curryja zbog ozljede gležnja.
Pobjeda Thundera
Oklahoma City Thunder stigli su do omjera pobjeda i poraza 4-1 pobjedom od 119:110 na gostovanju kod Detroit Pistonsa.
Ponovno je kod Thundera briljirao Kevin Durant (37), a odlično ga je pratio Russell Westbrook (20), dok Pistonsima nisu bila dovoljna niti trojica igrača sa 20 ili više poena – Josh Smith (25), Brandon Jennings (22) i Greg Monroe (20, 15 skokova).
Brooklyn Netsi ove su se sezone nakrcali zvijezdama, ali na trećem su gostovanju pretrpjeli i treći poraz, te su sada na omjeru 2-3.
Ovoga puta bolji od Netsa bili su Washington Wizardsi sa 112:108 nakon produžetka.
Netsi su bili nadomak pobjede, ali Nene je nakon skoka u napadu 1,2 sekunde prije kraja četvrte četvrtine pogodio za 99-99 i produžetak, a u dodatnih pet minuta ključnu je tricu pogodio Trevor Ariza za 108:106 40 sekundi prije kraja. Bradley Beal (29) predvodio je Wizardse, a Brook Lopez (23) Netse.
Sjajni krilni centar Minnesota Timberwolvesa Kevin Love na početku sezone igra kao kandidat za osvajanje nagrade za MVP-a lige, u 116:108 pobjedi protiv Dallas Mavericksa Love je sudjelovao sa 32 poena, 15 skokova i osam asistencija.
Kevin Martin je također ubacio 32 poena za Wolvese, koji su sada na omjeru 4-2, dok su Monta Ellis (23) i Jose Calderon (21) bili najučinkovitiji kod Mavsa.
Izvor: Agencije