NBA: ‘Ratnici’ nanijeli prvi poraz 76ersima

Stephen Curry (lijevo) je ubilježio triple-double sa 18 poena, 12 asistencija i 19 skokova (AP)

Košarkaši Golden State Warriorsa su sa 110:90 u noći sa ponedjeljka na utorak pobijedili do sada neporažene Philadelphia 76erse, a Andre Iguodala je postigao 32 poena protiv svoje bivše ekipe.

U pobjedi „Ratnika“, koji su u trećoj četvrtini stvorili prednost od 39 poena, Stephen Curry je ubilježio triple-double sa 18 poena, 12 asistencija i 19 skokova.

Iguodala, koji je proveo osam godina u 76ersima, zabilježio je 27 poena u prvom poluvremenu ovog meča američke NBA lige, od čega sedam „trojki“, što mu je rekord u karijeri.

U drugoj utakmici C. J. Miles je postigao 19 poena uz pet skokova, pomogavši tako Cleveland Cavaliersima da sa 93:92 pobijede Minnesota Timberwolvese, kojima je ovo prvi poraz ove sezone.

Kevin Martin je bio najefikasniji na utakmici sa 23 poena za Timberwolvese, koji su nadoknadili razliku od čak 23 poena prije nego je Kevin Love u posljednjoj sekundi promašio koš koji je mogao donijeti pobjedu.

Memphis Grizzlies su pobijedili Boston Celticse sa 95:88, a igrač „Grizlija“ Jerryd Bayless je postigao svih svojih 15 poena u posljednjoj četvrtini.

Jeff Green je upisao 22 koša za Boston, koji do sada nije upisao nijednu pobjedu ove sezone, dok je Jared Sullinger dodao 16.

Poraz Houstona

Los Angeles Clippersi su uvjerljivo (137:118) nadigrali Houston Rocketse, a u prvom poluvremenu su postigli 78 poena.

J. J. Redick je predvodio Clipperse sa 26 poena, najviše na utakmici, dok je Chris Paul zablježio 23 uz 17 asistencija.

Dwight Howard, koji je otišao iz LA Lakersa u Rocketse, sakupio je tri faula u prvoj četvrtini, postigavši samo 13 poena uz devet skokova u 26 minuta.

Rezultati: Los Angeles Clippers – Houston Rockets 137:118, Cleveland Cavaliers – Minnesota Timberwolves 93:92, Philadelphia 76ers – Golden State Warriors 90:110, Memphis Grizzlies – Boston Celtics 95:88.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Philadelphia 3-1, Toronto 2-1, New York 1-2, Brooklyn 1-2, Boston 0-4, CENTRAL: Indiana 3-0, Detroit 2-1, Cleveland 2-2, Chicago 1-2, Milwaukee 1-2, JUGOISTOK: Miami 2-2, Orlando 2-2, Atlanta 1-2, Charlotte 1-2, Washington 0-3.

Zapad, SJEVERNOZAPAD: Minnesota 3-1, Oklahoma City 2-1, Portland 2-1, Denver 0-2, Utah 0-3, PACIFIK: LA Clippers 3-1, Golden State 3-1, Phoenix 2-1, LA Lakers 2-2, Sacramento 1-2, JUGOZAPAD: Houston 3-1, San Antonio 2-1, Dallas 2-1, Memphis 2-2, New Orleans 1-2.