Lara Gut pobjednica prvog spusta sezone

Gut je na startu sezone već ubilježila dvije pobjede nakon slavlja na veleslalomu u Soeldenu, te zasluženo vodi u ukupnom poretku s 200 bodova (EPA)

Švicarska skijašica Lara Gut pobjednica je na prvog spusta Svjetskog kupa, voženog u petak u američkom zimovalištu Beaver Creek, savezna država Colorado.

Takmičarka iz Švicarske slavila je na stazi u na kojoj će se 2015. godine održati Svjetsko prvenstvo sa 47 stotinki prednosti ispred Tine Weirather iz Lihtenštajna, dok je trećeplasirana Italijanka Elena Fanchini zaostala 98 stotinki.

Gut je na startu sezone već ubilježila dvije pobjede nakon slavlja na veleslalomu u Soeldenu, te zasluženo vodi u ukupnom poretku s 200 bodova. Druga je u ukupnom poretku Amerikanka Mikaela Shiffrin (140), a treća Weirather (125).

Najbolja skijašica svijeta Slovenka Tina Maze podbacila je u spustu i osvojila tek 16. mjesto, dok se četverostruka pobjednica Svjetskog kupa Amerikanka Lindsay Vonn još nije oporavila od povrede.

U subotu se u Beaver Creeku vozi superveleslalom.

10. Regina Sterz (Austrija) 1:42.92

Braniteljica naslova najbolje skijašice svijeta Slovenka Tina Maze nakon lošeg veleslaloma na startu nove sezone, odradila je odličan slalom. U finskom Leviju osvojila je treće mjesto. A slavila je najbolja slalomašica svijeta – mlada Mikaela Shiffrin.

Published On 16 Nov 2013

Zaostatak Njemice Hoefl Riesch za Siffrin (1,55:07) iznosio je 1,06 sekunde, a trećeplasirane Maze 1,61 sekundu.