NBA: Indiana nastavlja pobjednički niz

U teškom porazu Netsa Mirza Teletović dao je sedam poena i napravio sedam skokova za 15 minuta igre (AP)

Indiana Pacersi nastavili su pobjednički niz na početku nove NBA sezone, u petak navečer su pobijedili Boston Celticse s 97:82 te sada imaju omjer pobjeda i poraza 11-1.

Lance Stephenson je ostvario svoj drugi “triple-double” ovaj mjesec, zabivši 10 koševa uz 10 skokova i 10 asistencija, dok je Paul George bio najbolji strijelac s 27 koševa, od čega je 22 dao u drugom poluvremenu, u kojem su nadoknadili zaostatak iz prvog poluvremena.

Boston je na poluvremenu vodio osam koševa, ali su potom u trećoj četvrtini dali samo osam koševa.

Jordan Crawford je kod Bostona bio najučinkovitiji s 24 koša, a Celtics je prokockao prednost iz prvog poluvreemna, nakon što su 16 puta izgubili loptu u drugom poluvremenu.

Ovo je šesti uzastopni poraz za Celticse, koji su pali na 4-10.

Toronto Raptorsi su s 96:88 slavili protiv Washington Wizardsa, a DeMar DeRozan i Rudy Gay su dali svaki 17 koševa.

Raptorsi na čelu divizije

Iako je kod Wizardsa (4-8) John Wall zabio čak 37 koševa, Raptorsi su uspjeli nadigrati Washington i doći do druge pobjede zaredom.

Raptorsi (6-7) su sada na čelu Atlantske divizije, prvi put nakon 2007. godine.

Philadelphia 76-ersi su, nakon produžetka, pobijedili Milwaukee Buckse sa 115:107, a Evan Turner je zabio osam od svojih 27 koševa u produžetku.

Spencer Hawes je ubacio 25 koševa, uz 12 skokova, za Sixerse (6-8), koji su izbrisali zaostatak od 10 koševa u zadnjih 2:08 minute regularnog dijela utakmice.

“Trojka” Hawesa 1,7 sekunde prije kraja odvela je utakmicu u produžetak.

Philadelphia je ovom pobjedom prekinula niz od četiri poraza.

Novi poraz Netsa

Košarkaši Brooklyn Netsa ubilježili su novi poraz u NBA ligi.

Netsi su na gostovanju kod Minnesote Timberwolves poraženi sa 111:81, što im je četvrti uzastopni poraz.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović postigao je sedam poena uz sedam skokova za 15 minuta igre u dresu Netsa.

Najefikasniji u redovima Brooklyna bili su Blatche sa 16 i Johnson s 16 poena, dok su Minnesotu predvodili Love i Martin sa po 17 te Brewer i Peković sa po 15 poena.

Rezultati: Charlotte Bobcats – Phoenix Suns 91:98, Philadelphia 76ers – Milwaukee Bucks 115:107 (produžetak), Toronto Raptors – Washington Wizards 96:88, Boston Celtics – Indiana Pacers 82:97, Detroit Pistons – Atlanta Hawks 89:96, Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs 86:102, Minnesota Timberwolves – Brooklyn Nets 111:81, New Orleans Pelicans – Cleveland Cavaliers 104:100, Dallas Mavericks – Utah Jazz 103:93, Portland Trail Blazers – Chicago Bulls 98:95, LA Lakers – Golden State Warriors 102:95.