Crvena zvezda pod istragom zbog pronevjera

Očekuje se podizanje optužnice protiv rukovodstva Crvene zvezde (AP)

Policija Srbije završila je istragu poslovanja Fudbalskog kluba Crvena zvezda i proslijedila Tužilaštvu kompletnu dokumentaciju koja tereti klupska rukovodstva od 2007. do 2012. godine za milionske prevare.

Klub je oštećen za sedam miliona eura, a država za devet miliona eura, javlja Fena.

U petogodišnjem periodu na “Marakani” je nestalo sedam miliona eura samo od transfera igrača i utajeno je čak devet miliona eura poreza, tvrdi beogradski list Informer, pozivajući se na “odlično obaviještene izvore”, prenosi Tanjug.

Predsjednici Crvene zvezde u razdoblju od 2007. do 2012. godine bili su Dragan Stojković, Toplica Spasojević, Dobrivoje Tanasijević i Vladan Lukić, a ističe se da niko od njih nije želio komentirati saznanja beogradskog lista.

Brojne nezakonitosti

Prema izvorima Informera, prošle sedmice su, u okviru provjere sumnjivog poslovanja, navodno obavljeni informativni razgovori s petericom nekadašnjih članova Upravnog odbora Crvene zvezde: Ivanom Todorovim, Igorom Butulijom, Branimirom Babarogićem, Dušanom Mrakićem i Vladicom Popovićem.

List prenosi kako njegovi sagovornici iz policije očekuju da će, na osnovu istrage, biti podignuta optužnica protiv barem peterice bivših rukovoditelja Crvene zvezde, ali i nekoliko rukovoditelja Fudbalskog kluba Partizan.

“U okviru Zvezdinog i Partizanovog poslovanja proverena je dokumentacija o transferima više od 90 fudbalera. Utvrđene su brojne nezakonitosti, koje nikako ne bi smele da ostanu nekažnjene”, citira Informer izvor iz policije.

Bivši generalni sekretari Crvene zvezde Đorđe Stefanović, Andrija Kleut i Saša Kozić su, navodno, odbacili mogućnost da je klub utajio porez za sumu od čak devet miliona eura.

Izvor: Agencije


Reklama