Kolumbija nakon drame izborila SP 2014.

Tri jedanaesterca, deset žutih i jedan crveni karton te nevjerojatan preokret uz šest postignutih golova obilježili su utakmicu između Kolumbije i Čilea (3:3) nakon koje je Kolumbija osigurala plasman na svjetsko nogometno prvenstvo koje će se iduće godine održati u Brazilu.

Kolumbiji je za peti plasman na svjetsko prvenstvo u njezinoj povijesti, te prvi u posljednjih 16 godina, trebao bod iz susreta protiv Čilea. No, gosti su nakon 29 minuta vodili 3-0 golovima Artura Vidala (19. minuta) i Alexisa Sancheza (22, 29).

Potpuni preokret

Na stadionu Metropolitano Roberto Melendez u Barranquilli sve je bilo spremno za veliko slavlje, međutim nakon pola sata igre nastao je muk. Igra Kolumbije se raspala i bilo je samo pitanje s koliko će razlike Čile slaviti.

Međutim, u 66. minuti Kolumbija je dobila neočekivani poklon. Carlos Carmona je dobio crveni karton i utakmica se okrenula, prenosi Hina.

Kolumbija je u razmaku od 69. do 84. minute zabila tri gola i izvadila vizu za Svjetski kup. Strijelci za neviđeno slavlje u Barranquilli, ali i ostatku zemlje bili su Teofilo Gutierrez (69) i Radamel Falcao (75, 84).

Argentina i Kolumbija osigurale SP

Argentina je prvo mjesto u skupini potvrdila laganom pobjedom protiv Perua 3:1, Ekvador je dobio Urugvaj 1:0, dok su Venezuela i Paragvaj odigrali 1:1.

Kolo prije kraja južnoameričkih kvalifikacija Argentina (32) i Kolumbija (27) su osigurale SP. Ekvador je treći sa 25 bodova koliko ima i Čile na četvrtoj poziciji, posljednjoj koja vodi direktno u Brazil.

Urugvaj drži petu poziciju koja vodi u dodatne kvalifikacije sa 22 boda. U zadnjem kolu Čile i Ekvador igraju međusobno i neodlučeni ishod vodi obje ekipe na SP, dok bi Urugvaj u tom slučaju razigravao za SP protiv Jordana.

Prve četiri reprezentacije idu izravno na SP.