NBA: Rocketsi u usponu

Mirza Teletović je za Brooklyn postigao osam koševa (Reuters)

Houston Rocketsi nastavljaju brisati sjećanje na loš početak sezone, nakon što su u noći sa utorka na srijedu pobijedili Los Angeles Lakerse 125:112.

James Harden je postigao 31 koš, uz devet asistencija i šest skokova, za treću uzastopnu pobjedu Rocketsa.

Chandler Parsons je dodao 20 koševa, a Jeremy Lin 19 poena, uz šest skokova i pet asistencija za Houston (21-14), koji je pobijedio u sedam od zadnjih osam utakmica na domaćem terenu.

Lakersov Steve Nash (16 poena) dosegnuo je brojku od 10.000 asistencija u karijeri u drugoj trećini utakmice, postavši tako peti igrač u historiji NBA kojem je to uspjelo.

Metta World Peace je postigao 24 koša, uz četiri ukradene lopte za Lakerse (15-19), kojima je ovo četvrti poraz zaredom.

Kobe Bryant je utakmicu završio sa 20 koševa i sedam asistencija. L.A. je igrao bez ozlijeđenih Dwighta Howarda, Paua Gasola i Jordana Hilla.

Lakersi su uspijevali probiti obranu Rocketsa veći dio prve tri četvrtine, stvorivši vodstvo 78:73 manje od pet minuta prije kraja treće četvrtine.

No čim su se igrači Houstona sabrali u odbrani, prednost Los Angelesa je isparila.

Nakon šest uzastopnih promašaja Lakersa, Rocketsi su napravili seriju 21:4 za vodstvo 94:82 nešto više od minutu prije kraja treće četvrtine.

Poraz prvaka

Brookyln Netsi su savladali Philadelphia 76ers rezultatom 109:89. Reggie Evans je oborio vlastiti rekord ukravši 23 lopte, dok je Deron Williams postigao 22 koša.

Ovom pobjedom su Netsi, koje vodi privremeni trener P. J. Carlesimo, napravili seriju 6-1.

Za Netse je igrao i bh. reprezentativac Mirza Teletović, koji je postigao osam koševa, uz tri skoka i jednu ukradenu loptu.

Aktuelni prvak NBA Miami Heat poražen je 77:87 od Indiana Pacersa, a zvijezda večeri nisu bili ni James LeBron James ni Dwayne Wade, nego Paul George, koji je odlučio utakmicu sa 29 poena i solidnom obranom protiv obje Miamijeve superzvijezde.

George je, također, upisao 11 skokova za svoj sedmi “double-double” ove sezone. Najveći dio utakmice igrao je odbranu na Le Bronu, koji je postigao 22 koša, ali i izgubio sedam lopti.

Odbranu je igrao i na Wadeu, čiji učinak broji 23 koša u prvom poluvremenu, ali je onda u drugom postigao samo četiri. George nije napravio prekršaj do 44. minute.

Ovo je osma uzastopna pobjeda Indiane, koja je popravila svoj omjer pobjeda i poraza na 21-14.

Miami je “pao” na 23-10, odnosno 7-7 u gostima. Pacersi su bili bolji u skoku od Heata 55-36 i bili su dominantniji 23-6 u pogocima iz drugog pokušaja, zahvaljujući činjenici da su u napadu imali 22 skoka.

Rezultati utakmica odigranih u utorak: Milwaukee Bucks – Phoenix Suns 108:99, Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets 89:109, Indiana Pacers – Miami Heat 87:77, Houston Rockets – Los Angeles Lakers 125:112, Minnesota Timberwolves – Atlanta Hawks 108:103.

Poredak: Istočna konferencija – Atlantic NY Knicks 23-11, Brooklyn 20-15, Boston 17-17, Philadelphia 15-21, Toronto 12-22. Central: Indiana 21-14, Chicago 19-13, Milwaukee 17-16, Detroit 13-23- Cleveland 8-28. Jugoistok: Miami 23-10, Atlanta 20-13, Orlando 12-22, Charlotte 9-24, Washington 5-28.

Zapadna konferencija – Sjeverozapad: Oklahoma City 26-8, Portland 19-15, Denver 20-16, Minnesota 16-15, Utah 18-18. Pacific: LA Clippers 27-8, Golden State 22-11, LA Lakers 15-19, Sacramento 13-22, Phoenix 12-24. Jugozapad: San Antonio 27-10, Memphis 22-10, Houston 21-14, Dallas 13-22, New Orleans 9-25.