NBA: Oklahoma porazila Clipperse

Zahvaljujući Duratnu i Westbrooku Oklahoma je preuzela prvu poziciju Zapadne konferencije (Getty Images)

Kevin Durant je dominantnom igrom u drugom poluvremenu pomogao svom Oklahoma Cityju da nadigra Los Angeles Clipperse 109:97 u utakmici u utorak, koja je moguća glavna proba za ovosezonsku završnicu Zapadne konferencije, prenosi Hina.

Durant je u zadnje dvije četvrtine postigao 24 od ukupno 32 poena i odveo vodeći u NBA Thunder do pobjede u gostima.

Iako su igrali bez Chrisa Paula, Clippersi su gubili samo četiri razlike na poluvremenu, ali ih je Thunder nadigrao u trećoj četvrtini 33:23.

Oklahoma City je nakon toga povećala prednost na 16 poena u zadnjoj četvrtini, prije nego je Los Angeles smanjio razliku u zadnjim minutama utakmice.

Russell Westbrook je dodao 26 poena uz šest asistencija za Thunder, koji je sada pobijedio u sedam od ukupno osam utakmica.

Clippersi su ušli u utakmicu s drugim najboljim omjerom pobjeda i poraza na Zapadu, ali su sada pali iza San Antonia, uprkos tome što je Blake Griffin upisao 31 poen uz 11 skokova.

Odlični Ilyasova

Ersan Ilyasova je postigao 27 poena uz 16 skokova, a Brandon Jennings je dodao 25 poena i sedam asistencija u pobjedi Milwaukee Bucksa od 110:102 nad Philadelphia 76ers-ima.

Monta Ellis je dodao 18 poena uz 10 asistencija, a Bucksi su popravili omjer pobjeda i poraza na 6-2 pod novim trenerom Jimom Boylanom.

Evan Turner je predvodio Philadelphiu sa 23 poena, Spencer Hawes je dodao 21 poen uz 12 skokova, a Nick Young je postigao 20 poena, dok je Sixersima ovo deseti poraz u 13 utakmica.

Rezultati: Milwaukee Bucks – Philadelphia 76ers 110:102, Cleveland Cavaliers – Boston Celtics 95:90, Detroit Pistons – Orlando Magic 105:90, Los Angeles Clippers – Oklahoma City Thunder 97:109.

Poredak: Istok, ATLANTIK: NY Knicks 25-14, Brooklyn 25-16, Boston 20-21, Philadelphia 17-25, Toronto 15-26. CENTRAL: Indiana 26-16, Chicago 24-16, Milwaukee 22-18, Detroit 16-25, Cleveland 11-32. JUGOISTOK: Miami 26-12, Atlanta 23-18, Orlando 14-27, Charlotte 10-31, Washington 9-30.

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 33-9, Denver 25-18, Utah 22-19, Portland 20-21, Minnesota 17-21. PACIFIK: LA Clippers 32-11, Golden State 25-15, LA Lakers 17-24, Sacramento 16-26, Phoenix 13-28. JUGOZAPAD: San Antonio 33-11, Memphis 26-14, Houston 22-21, Dallas 18-24, New Orleans 14-27.