FA Kup: Wilshere donio pobjedu Arsenalu

Rooney je Unitedu donio pobjedu iako je promašio šut sa bijele tačke (AP)

Kasni pogodak Jacka Wilsherea donio je Arsenalu pobjedu i prolaz u četvrtu rundu FA Cupa, nakon što su rezultatom 1:0 savladali Swansea u srijedu navečer na stadionu Emirates.

Topdžije su protračile mnogo šansi i činilo se da će igra dobiti produžetke, kada je Jack Wilshere u 86. minuti donio pobjedu Arsenalu.

U slijedećem kolu će tim Arsenea Wengera putovati na teško gostovanje u Brighton.

Manchester United je na Old Traffordu savladao West Ham United rezultatom 1:0, što je ekipi Sir Alex Fergusona bilo dovoljno za prolaz dalje.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Wayne Rooney u 9. minuti, isti igrač koji je u 79. minuti promašio jedanaesterac. Njegov šut je išao visoko iznad gola.

Izvor: Al Jazeera