Eurokup: Galatasaray prejak za Crvenu Zvezdu

Narednu utakmicu u Last 16 fazi Eurokupa košarkaši Zvezde odigraće za sedam dana u Kazanju protiv Unicsa (Tanjug)

Turski Galatasaray u srijedu je uvjerljivo pobijedio Crvenu zvezdu u krcatom Pioniru (91:74) u drugom kolu LAst 16 faze Eurokupa, dok je Ulm priredio veliko iznenađenje trijumfom u Kazanju protiv ruskog Unicsa (95:87), prenosi Tanjug.

Crveno-beli nisu izdržali veliki pritisak i sačuvali hladnu glavu u krcatom Pioniru. Igra izabranika Vlade Vukoičića bila je bez jakog ritma kojim su do sada pobjeđivali protivnike kako u Evropi, tako i regionalnoj Jadranskoj ligi.

Mora se priznati da je predstavnik Srbije u srijedu igrao protiv mnogo jače i ozbiljnije ekipe, sa velikim budžetom, pokrivene kako na vanjskoj, tako i unutrašnjoj liniji.

Galatasaray je od početka susreta preuzeo inicijativu i bio u prednosti a ključni detalj bio je početkom treće četvrtine kada su gosti serijom 12-4 došli do plus 15 (46:61).

Velike probleme domaćim bekovima zadavao je nezgodni Jamont Gordon. Ljevoruki Amerikanac je prolazio Nelsona i Rakočevića kako je htio, a prvo poluvrijeme završio je sa 18 poena, uz samo jedan promašaj iz igre.

NBA iskustvo

U nastavku meča razigrao se plejmejker sa NBA iskustvom Carlos Aroyo, dok je visoki centar Boniface Ndong zagospodario reketom, tako da crveno-beli nisu imali nikakve šanse za preokret.

Narednu utakmicu u Last 16 fazi Eurokupa košarkaši Zvezde odigraće za sedam dana u Kazanju protiv Unicsa.

Poslije ovih rezultata situacija u L grupi druge faze Eurokupa potpuno je neizvjesna. Sva četiri tima imaju po pobjedu iz dvije utakmice i biće veoma zanimljivo vidjeti šta predstavnik Srbije može da uradi u narednim susretima.

Novi veliki ispit ekipu trenera Vlade Vukoičića čeka sljedeće sedmice, kada gostuju u Kazanju, dok u drugom meču Galatasaray dočekuje Ulm.

Najmanje 10 policajaca i više civila povrijeđeno je u sukobima navijača Crvene zvezde i policije u Beogradu tokom utakmice crveno-belih sa Galatasarayem.

Zasad su konstatirane dvije teže povrede, kod jednog policajca (28) i jednog mladića (19), a sumnja se da je u oba slučaja riječ o prelomu ekstremiteta. Ostali povrijeđeni odmah su zbrinuti i konstatirane su im lakše povrede.

B92 saznaje u policiji da je više navijača dovedeno u policijsku stanicu, a, prema još nepotvrđenim informacijama, više desetina osoba privedeno je zbog remećenja javnog reda i mira.

Rezultati 2. kola Last 16 faze:
I grupa: Triumph – Budiveljnik 84:85, Banvit – Budućnost 89:80.
Poredak: Budiveljnik 2-0, Banvit i Budućnost 1-1, Triumph 0-2.

J grupa: Nymburk – Valencia 77:82, Riga – Bilbao 99:76.
Poredak: Valencia 2-0, Nymburk i Riga 1-1, Bilbao 0-2.

K grupa: Lokomotiva Kuban – Stelmet 96:87, Spartak Sankt Peterburg – Kajasol 78:59.
Poredak: Lokomotiva 2-0, Spartak i Stelmet 1-1, Kahasol 0-2.

L grupa: Unics – Ulm 87:95, Crvena zvezda – Galatasaray 74:91.
Poredak: Galatasaray 1-1, Ulm 1-1, Unics 1-1, Crvena zvezda 1-1.