LE: Golijada Liverpoola, pobjeda Atletica

Iako im nije igrao ponajbolji igrač Falcao, Atletico Madrid je uspješno startao novu sezonu Lige Evrope (EPA)

Branitelj naslova pobjednika Lige Evrope, španski Atletico Madrid uvjerljivom je 3:0 pobjedom u Tel Avivu protiv Hapoela otvorio takmičenje u najmasovnijem evropskom kupu.

Golove za španski sastav, koji je u Izrael doputovao bez najboljeg igrača Radamela Falcaoa postigli su Cristian Rodriguez  u 37. minuti, Diego Costa u 40. minuti i Raul Garcia  u 63. minuti.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je i Napoli, koji je u dvoboju F grupe pobijedio švedski AIK 4:0.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Vargas (6, 46, 68), a među strijelce upisao se i Džemaili (90).

Italijani su od 75. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Marek Hamšik, a za goste je branio bivši golman Dinama Ivan Turina.

Trijumf Liverpoola

U ‘ljepotici’ večeri Liverpool je na gostovanju u Bernu pobijedio Young Boyse 5:3. Strijelci za ‘redse’ bili su Ojala (autogol u četvrtoj minuti), Wisdom (40), Coates (67) i Shelvey (76, 88), a za domaćine Nuzzolo (38), Ojala (53) i Gonzalo Eulogio (63).

Sjajnu utakmicu gledatelji su vidjeli i u Istanbulu na stadionu Sukru Saracoglu, gdje su domaći Fenerbahce i Marseille odigrali 2:2.

Domaćin je poveo golovima Canera (28) i Alex (57), no OM je uspio u zadnjih deset minuta iščupati bod.

Prvo je u 82. minuti smanjio Valbuena, a potom je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade izjednačio Ayew.

Dnjipro je u Dnjepropetrovsku pomalo iznenađujuće pobijedio PSV Eindhoven 2:0, a strijelci su bili Matheus u 50. minuti i Hutchinson (58-autogol).

Udinese i Anži su u Udinama odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Traorea u 45. minuti, a u posljednjim trenucima susreta izjednačio je Di Natale.