Preokret Manchester Uniteda

Van Persie je mogao biti tragičar meča, jer je promašio udarac sa bijele tačke (Reuters)

Manchester United je uz dosta sreće i golgeterskih sposobnosti novopridošloga Robina van Persiea pobijedio u gostima Southampton s 3:2, iako je tri minute prije kraja gubio s 1:2.

Van Persie je pogocima u 23., 87. i 92. minuti opravdao uloženo, iako je u 69. minuti bio tragičar jer je promašio penal. Nizozemac je pritom neuspješno pokušao izvesti “panenku” i izazvao gnjev trenera Alexa Fergusona. Domaćini su cijelu utakmicu napadali, ali su ih skupo koštale pogreške u odbrani.

U drugoj utakmici večeri Newcastle i Aston Villa su igrali 1:1, dok je ranije Arsenal slavio kod Liverpoola s 2:0.