Pobjeda Reala u dramatičnom finišu

Gonzalez je golom u 41. minuti na Maksimiru doveo Porto u vodstvo (AP)

U derbiju prvog kola Lige prvaka, engleski prvak Manchester City je na gostujućem terenu izgubio od najtrofejnijeg kluba ovog takmičenja, domaćina Real Madrida.

City je poveo golom rezerviste Edina Džeke u 68. minuti, da bi Marcelo izjednačio u 76. minuti. Srbijanski reprezentativac Aleksandar Kolarov je doveo “Građane” u vodstvo u 85. minuti, da bi novo poravnjanje uslijedilo samo dvije minute kasnije. Strijelac je bio Karim Benzema.

Pobjedu Realu je donio Cristiano Ronaldo u 90. minuti za konačnih 3:2.

Zagrebački Dinamo je kao domaćin izgubio od Porta golovima Gonzaleza u 41. minuti i Defoura u 90. minuti, što izaziva strah kod navijača “Modrih” da bi i ova sezona u elitnom nogomentom takmičenju mogla biti slična prošlogodišnjoj.

Malaga je kao domaćin savladala Zenit rezultatom 3:0, dok je Montpellier na domaćem terenu izgubio od londonskog Arsenala 1:2.

PSG ubjedljiv

Paris Saint-Germain je ubjedljivo startao sezonu u Ligi prvaka pobjedom nad Dynamom rezultatom 4:1.

Schalke je kao gost savladao grčkog predstavnika Oylmpiacos sa 2:1.

“Milioneri” iz Dortmunda su minimalnim rezultatom savladali goste iz Amsterdama, odnosno utakmica je završena 1:0 u korist Borussie.

“Rossoneri” nisu uspjeli kao domaćini savladati Anderecht, pa je utakmica završena nepopularnim rezultatom od 0:0.