Skrtel od heroja do krivca protiv Cityja

Tevez zaobilazi Reinu i postiže svoj 100. gol u engleskom nogometu, kao i pogodak za konačnih 2:2 na Anfieldu (Reuters)

Martin Skrtel, strijelac prvog gola za Liverpool, “poklonio” je prvacima engleske Premier lige Manchester Cityju pogodak za izjednačenje i osvajanje boda.

Njihov nedjeljni meč na Anfieldu okončan je rezultatom 2:2.

Slovački odbrambeni igrač “Redsa” je odlično igrao sve do 80. minute, kada je, nakon žestokog pritiska od bh. napadača u dresu “Građana” Edina Džeke, neobjašnjivo dodao loptu Carlosu Tevezu, koji je obišao golmana domaćeg tima Pepea Reinu i upisao 100. pogodak u engleskom nogometu za podjelu bodova.

No, utjeha za menadžera Liverpoola Brendana Rodgersa, koji još nije osjetio slast pobjede u Premier ligi od kako je preuzeo ovaj tim, je činjenica da je ekipa puno bolje igrala nego prošle sedmice, kada su poraženi 1:3 od West Bromwich Albiona.

Skrtel se prvi upisao u listu strijelaca, kada je žestoko glavom šutirao nakon što je kapiten Liverpoola Steven Gerrard izveo korner sa desne strane u 34. minuti te postigao gol koji je njegov tim zaslužio dobrim nastupom protiv aktuelnih prvaka Engleske.

Cityjev Yaya Toure poravnao je rezultat u 63. minuti, no domaćinu je trebao svega tri minute da ponovo dođe u prednost, kada je Luis Suarez žestoko šutirao iz slobodnog udarca.

Bez golova na Britanniji

No, nešto kasnije Skrtel je od heroja pao na krivca, kada je dozvolio da Tevez poravna rezultat svojim 100. golom u Premier ligi.

Rezervista “Redsa” Andy Carroll mogao je izboriti domaćinu sva tri boda u posljednjim minutama meča. Suarez je centrirao loptu, Carroll šutirao glavom, a loptu sa gol-linije je izbio Vincent Kompany.

“Došlo je vrijeme da prestanemo primati dva gola po utakmici”, izjavio je menadžer Cityja Roberto Mancini nakon utakmice.

Ranije su Stoke i Arsenal odigrali bez golova na stadionu Britannia, a najbolju priliku je imao “Topnik” Olivier Giroud u posljednjoj minuti meča.

Njega je uposlio rezervista Alex Oxlade-Chamberlain sa lijeve strane, da bi on pokušao lobovati golmana Stokea Asmira Begovića, ali je lopta završila na vanjskom dijelu mreže.

Rezultati trećeg kola Premier lige: Stoke City – Arsenal 0:0, Liverpool – Manchester City 2:2, Chelsea – Newcastle United 2:0, Aston Villa – Everton 1:3, Manchester United – Fulham 3:2, Norwich City – QPR 1:1, Southampton – Wigan 0:2, Tottenham – WBA 1:1, Swansea City – West Ham 3:0.

Poredak: Chelsea 9 bodova, Swansea i Everton po 6, WBA 4, Manchester City 4, Fulham, Manchester United, Wigan, Newcastle i West Ham po 3, Stoke i Arsenal po 2, Sunderland, Tottenham, Reading, Norwich, Liverpool i QPR po 1, Southampton i Aston Villa bez bodova.