Serie A: Impresivan start Intera i Napolija

Slavlje igrača Sampdorije nakon postignutog gola (Getty Images)

Nogometaši Intera i Napolija na impresivan način otvorili su sezonu u italijanskoj Seriji A ubjedljivim pobjedama na gostovanju u Pescari, odnosno u Palermu.

„Nerazzurri“ iz Torina su savladali povratnika u elitu, Pescaru, a sam susret je bio odlučen s dva brza gola u prvom poluvremenu koje su postigli Sneijder (17) i Milito (19), da bi konačni rezultat postavio Coutinho (81).

Istim rezultatom Napoli je slavio na „vrućem“ terenu na Siciliji protiv Palerma. Strijelci za goste bili su Hamšik (45+3), Maggio (79) i Cavani (88).

Roma je u posljednjem trenutku izbjegla poraz kod kuće od Catanije golom Lopeza u sudijskoj nadoknadi. Gosti su poveli u 29. minuti preko Marchesea, pola sata kasnije poravnao je Osvaldo, da bi Catanija u 69. minuti ponovo povela preko Gomeza.

Viceprvak Milan loše je startao sezonu u nedjelju, kada su kao domaćini poraženi od Sampdorije, koja se ove sezone vratila u elitni rang, sa 0:1.

Andrea Costa je postigao jedini gol na utakmici, skoro sat vremena nakon početka, koji je zapanjio uspavanu publiku na polupraznom San Siru.

Milan, kojeg je napustilo mnogo igrača ovog ljeta, probudio se tek nakon što je brazilski napadač Robinho zamijenjen odmah nakon gola.

U subotu je aktualni prvak Juventus otvorio sezonu pobjedom 2:0 (0:0) protiv Parme.

Pobjedu u subotu ostvarila je i Fiorentina, koja je pobijedila Udinese sa 2:1 (0:1).

Rezultati prvog kola: Chievo – Bologna 2:0, Genoa – Cagliari 2:0, Palermo – Napoli 0:3, Pescara – Inter 0:3, Roma – Catania 2:2, Siena – Torino 0:0, Atalanta – Lazio 0:1, Milan – Sampdorija 0:1, Juventus – Parma 2:0, Fiorentina – Udinese 2:1.

Jedan od najvećih evropskih nogometnih klubova, Milan, slijedeće će sezone okrenuti novu stranicu klupske historije. Nakon što je otišla većina iskusnih igrača, sa izuzetkom Zlatana Ibrahimovića, upitno je kakve rezultate mogu očekivati navijači crno-crvenih. Pojačanja su dobrodošla, a spominje se i mogući dolazak Edina Džeke.