Rusija: Dinamo iznenadio Lokomotiv

Donedavni hrvatski izbornik Slaven Bilić pretrpio je i drugi poraz na klupi moskovskog Lokomotiva u prvenstvu Rusije.

Da stvar bude gora, izgubio je od moskovskog Dinama, koji prolazi jednu od najgorih kriza u povijesti kluba i u prvih pet utakmica imao je svih pet poraza.

Na obje strane nastupila su i četiri nogometaša iz regije.

Dinamo je za kratko vrijeme promijenio i predsjednika i trenera.

Stigao je rumunski stručnjak Dan Petrescu i ekipa je odmah proigrala.

Protiv Lokomotiva su poveli kad je Kokorin pobjegao i zatresao mrežu hrvatskog golmana Darija Krešića.

Bilićev tim Bilića vratio se u meč deset minuta kasnije: Samedov je savršeno nabacio, a Maicon pogodio glavom za 1:1.

Misimović povrijeđen

I bez suspendiranog njemačkog golgetera Kevina Kuraniya, Dinamo je opasan u napadu.

Kokorin je u  bio asistent, a strijelac je mađarski napadač i bivši igrač Anžija i PSV-a – Balazs Dzudzak.

Lokomotiv je jurio rezultat, a Senegalac N Doje vratio je svoj tim u život golom koji je ponovo namjestio Samedov.

No, tri minuta kasnije Dinamo je zabio i upisao prva tri boda zahvaljujući Ekvadorcu Christianu Noboi.

Slavlje za Petrescua i njegove igrače kojima ovaj trijumf predstavlja novi početak sezone.

Odbranu Dinama držali su Hrvat Gordon Schildenfeld i Srbin Marko Lomić.

Bh. reprezentativac Zvjezdan Misimović izostao je zbog povrede.

Izvor: Al Jazeera