Njemački kup: Ispali Werder, HSV i Nurnberg

U nedjelju su igrali Werder Bremen i Preussen Muenster (Reuters)

U susretima prvog kola njemačkog nogometnog kupa iznenađujuće su ispali Werder Bremen, HSV, Eintracht Frankfurt i Nurnberg.

Najveće iznenađenje priredio je četvrtoligaš Havelsea pobijedivši Nurnberg 3:2 nakon produžetaka.

Golove za Havelse zabili su Beismann (13), Posipal (59) i Vučinović (97), dok su strijelci za Nurnberg bili Esswin (7) i Mak (80).

Trećeligaš Karlsruhe je pobijedio HSV 4:2. HSV je vodio 1:0 i 2:1, no ipak je izgubio. Strijelci za Karlsruhe bili su Van der Biezen (31), Alibaz (58) i Stoll (78) i Soriano (86), dok su golove za HSV zabili Berg (23) i Beister (45).

Hrvatski reprezentativac Ivo Iličević igrao je za HSV posljednjih pet minuta.

Identičnim rezultatom, ali nakon produžetaka ispao je i Werder od trećeligaša Preussen Munstera. I Werder je vodio 1:0 i 2:1, no poput HSV nije uspio zadržati prednost.

Junak utakmice bio je Amerikanac Matthew Taylor koji je za Preussen Munster zabio tri gola (54, 81, 118), te upisao asistenciju u 96. minuti za gol Nazarova.

Strijelci za Werder bili su Elia (45) i Füllkrug (67).

Eintracht je doživio težak poraz na gostovanju kod drugoligaša Erzgebirge Auea 0:3, a momčad iz Frankfurta ‘potopio’ je bivši igrač Dinama Jakub Sylvestr koji je postigao dva gola, u 60. i 90. minuti. Prvi gol na utakmici zabio je Paulus u 21. minuti.

Hennef 05 (6) – 1860 Munchen (2) 0:6
Nottingen (6) – Hanover 96 1:6
Karlsruhe SC (3) – Hamburg SV 4:2
Wormatia Worms (4) – Hertha (2) 2:1
Havelse (4) – Nurnberg 3:2 (produžetak)
Erzgebirge Aue (2) – Eintracht 3:0
Saarbrucken (3) – Schalke 04 0:5
Arminia (3) – Paderborn (2) 3:1
Preussen Munster (3) – Werder 4:2 (produžetak)