Liga prvaka: Dinamo protiv Maribora

Prva utakmica završnog, četvrtog pretkola je 21. ili 22. augusta (AP)
Prva utakmica završnog, četvrtog pretkola je 21. ili 22. augusta (AP)

Nogometaši AEL-a, koji su eliminirali predstavnika Srbije, ekipu Partizana, igrat će protiv belgijskog Anderlechta u posljednjoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka, odlučeno je u petak žrijebom u Nyonu.

Nogometaši zagrebačkog Dinama pokušat će drugu godinu zaredom ući u grupnu fazu Lige prvaka, pobjedom nad slovenskim prvakom Mariborom, koji ih čeka u posljednjoj rundi.

Prva utakmica završnog, četvrtog pretkola igra se 21. ili 22. augusta, dok je uzvrat sedam dana kasnije.

“Modri” su u žrijebu play-off runde bili postavljeni za nositelja i osim slovenskog sastava mogli su dobit i izraelski Hapoel Kiryat Shmon, AEL Limassol, Cluj i Helsingborg.

Parovi:

Basel (Švi) – Cluj (Rum)
Helsingborg (Šve) – Celtic Glasgow (Ško)
BATE Borisov (Blr) – Kiryat Shmona (Izr)
Limassol (Cip) – Anderlecht (Bel)
Dinamo (Hrv) – Maribor (Slo)
Braga (Por) – Udinese (Ita)
Spartak Moskva (Rus) – Fenerbahče (Tur)
Malaga (Špa) – Panathinaikos (Grč)
Borussia Monchengladbach (Njem) – Dynamo Kijev (Ukr)
Lille (Fra) – FC Kopenhagen (Dan)

Pobjednici ovih duela plasirat će se u grupnu fazu Lige prvaka, dok će poraženi takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Milanski Inter koji je izbacio Hajduk za ulazak u Evropsku ligu igrat će protiv rumunjskog Vasluia, dok će Athletic Bilbao nakon što je bio bolji od Slaven Belupa odmjeriti snage protiv finskog HJK Helsinkija.

Prve utakmice su na rasporedu 23. augusta, a uzvrati 30. kolovoza.

Parovi:

Anži (Rus) – AZ Alkmaar (Hol)
Hearts (Ško) – Liverpool (Eng)
Šerif (Mol) – Marseille (Fra)
Horsens (Dan) – Sporting Portugal (Por)
Lokeren (Bel) – Viktoria Plzen (Češ)
APOEL Nikozija (Kip) – Neftci PFK (Aze)
Athletic Bilbao (Špa) – HJK Helsinki (Fin)
Trabzonspor (Tur) – Videoton (Mađ)
Hapoel Tel-Aviv (Izr) – Dudelange (Luk)
Lazio (Ita) – Mura (Slo)
Atromitos (Grč) – Newcastle (Eng)
Marítimo (Por) – Anorthosis Famagouste (Cip)/Dila Gori (Gru)
Midtjylland (Dan) – Young Boys Berne (Švi)
Feyenoord (Niz) – Sparta Prag (Češ)
AIK (Šve) – CSKA Moscou (Rus)
Tromso (Nor) – Partizan (Srb)
Molde (Nor) – Heerenveen (Niz)
Slask Wroclaw (Polj) – Hanover (Njem)
Motherwell (Ško) – Levante (Špa)
Legia Varšava (Polj) – Rosenborg (Nor)
FC Vaslui (Rum) – Inter Milan (Ita)
Debrecen (Mađ) – Club Brugge (Bel)
Dinamo Bukurešt (Rum) – Metalist Harkov (Ukr)
Crvena zvezda (Srb) – Bordeaux (Fra)
Bursaspor (Tur) – Twente (Niz)
Steaua (Rum) – FK Ekranas (Lit)
Slovan Liberec (Češ) – Dnjipro (Ukr)
Stuttgart (Njem) – Dynamo Moskva (Rus)
PAOK (Grč) – Rapid Vienne (Aut)
Lucern (Švi) – Genk (Bel)
Zeta (CG) – PSV Eindhoven (Hol)

Izvor: Agencije


Više iz rubrike SPORT
POPULARNO