Tour: Prva etapa pripala Slovaku Saganu

Petera Sagana smatraju jednom od najvećih svjetskih biciklističkih nada (Getty Images)

Slovački biciklist Peter Sagan (Liquigas) pobijedio je u prvoj etapi Tour de Francea, koja je u nedjelju vožena u dužini od 198 km od Liegea do Serainga. Hrvat Robert Kišerlovski bio je 46., ali u vremenu pobjednika.

Drugi je bio Švicarac Fabian Cancellara (RadioShack), koji je u subotu slavio na prologu, a treće mjesto osvojio je Norvežanin Edvald Boasson Hagen (Sky). Obojica su na cilj stigla u vremenu pobjednika.

U ukupnom poretku i dalje vodi Cancellara, a slijede Britanac Bradley Wiggins (Sky) i Francuz Sylvain Chavanel (Omega Pharma), koji zaostaju 7 sekundi, a Kišerlovski je na 50. mjestu sa 42 sekunde zaostatka.