Roland Garros:Đoković od 0:2 do četvrtfinala

Srbijanski teniser je napravio čak 74 neiznuđene greške, a Seppi je odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri (AFP)

Najbolji teniser svijeta Novak Ðoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa, pošto je u nedjelju uz mnogo muke, poslije minusa od dva seta, savladao Italijana Andreasa Seppija sa 4:6, 6:7 (5:7), 6:3, 7:5, 6:3.

Ðoković je odigrao veoma loše, pogotovo u prva dva seta, ali se, uprkos greškama, uspio izvući i poslije četiri sata i 18 minuta velike borbe napraviti preokret i doći do osme pobjede u isto toliko mečeva protiv Seppija.

Srbijanski teniser je napravio čak 74 neiznuđene greške, a Seppi je odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri.

Ðoković je sjajno otvorio duel, poveo sa 3:0, ali je zatim dozvolio Seppiju da se vrati. Ovaj je izjednačio na 3:3, te poveo sa 5:4 i iskoristio servis za vodstvo od 1:0 u setovima.

Italijan je prvi oduzeo servis protivniku u drugom setu i poveo sa 4:2, servirao za set kod 5:4, ali Ðoković je uzvratio i ostao u igri.

Poslije toga obojica su osvojili svoj servis i otišlo se u tiebreak, gdje se bez mini breaka igralo sve do 6:5 za Seppija, kada je Đoković na set loptu poslao lopticu u mrežu i omogućio Italijanu da povede sa 2:0 u setovima.

Na startu trećeg seta viđena su dva breaka, potom je Đoković napravio novi za 3:2, a Seppi uzvratio za 3:3.

Za polufinale Wawrinka ili Tsonga

Đoković je trećim breakom poveo sa 4:3, zatim konačno osigurao break i poveo sa 5:3, da bi u narednom gemu četvrtim breakom smanjio na 2:1 u setovima.

Početak četvrtog seta bio je identičan prvom, Ðoković je poveo sa 3:0, imao priliku za 4:0, ali Seppi se vratio i izjednačio na 3:3.

Poslije toga obojica su čuvali svoj servis do 6:5, kada je Đoković došao do 15:40 i iskoristio prvu set loptu za izjednačenje na 2:2 u setovima.

Ðoković je prvi “prijetio” u odlučujućem setu, pri vodstvu od 1:0 nije iskoristio dvije break lopte, ali zato jeste narednu, zahvaljujući duploj grešci Seppija za prednost od 4:2.

U narednom gemu Seppi je imao break loptu, ali je nije iskoristio, što je Đoković kaznio i poveo sa 5:2.

Italijan je smanjio na 5:3, ali je potom Ðoković na svoj servis došao do trijumfa.

Ðokovićev rival u četvrtfinalu bit će pobjednik duela između Švicarca Stanislasa Wawrinke i Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge.