NBA: Thunder izjednačio protiv Spursa na 2:2

Kevin Durant je postigao 18 od ukupno 36 poena u posljednjoj četvrtini (Reuters)

Kevin Durant postigao je 18 od ukupno 36 poena u posljednjoj četvrtini, a Serge Ibaka 26 poena za pobjedu Oklahoma City Thundera u subotu navečer nad San Antonio Spursima od 109:103 i za izjednačenje na 2:2 u seriji na četiri pobjede u finalu Zapadne konferencije NBA lige.

U prve tri četvrtine Ibaka i centar Kendrick Perkins mučili su Spurse sa 37 pogodaka u sjajnom šutu od 16 pogodaka iz 18 pokušaja.

U posljednjoj je četvrtini Durant preuzeo, zabivši 14 poena zaredom.

Tim Duncan je predvodio San Antonio sa 21 poenom i šutom 9 od 17, dok je Kawhi Leonard dodao 17, a Manu Ginobili 13 poena.

Cijelu sezonu Spursi su bili najbolja momčad u NBA ligi u baratanju loptom i asistencijama, no u subotu je Thunder bio bolji s ukupno 27 asistencija.

Tim iz Oklahome je, također, nadskakao San Antonio (41-31), dok su obje ekipe bile koliko-toliko izjednačene sa linije slobodnih bacanja(48-52).

Prvi ključni trenutak na utakmici dogodio se u drugoj četvrtini, kada se Thunder odvojio od Spursa, nadigravši ih sa 29:17, sa šutom od 72,2 posto iz igre te ograničivši San Antonio na samo 31,8 posto.

Neraspoloženi Parker

Spursi su se oporavili u trećoj četvrtini i smanjili vodstvo Thundera od 15 poena na samo dva.

No, u posljednjoj četvrtini Durant je bio jednostavno nezaustavljiv za Spurse.

Na poluvremenu je Thunder bio u boljoj poziciji što se šuta tiče, sa 15 pogodaka iz 17 pokušaja i ukupno postignutih 33 poena.

Ibaka je imao šut šest od šest, odnosno 14 poena, Perkins šest od osam (13), a Nick Collison tri od tri (6).

Thunder je utakmicu završio sa 56,4 posto šuta iz igre, odnosno sa 22 pogotka od 25 pokušaja iz igre.

Tony Parker nije bio raspoložen, postigao je samo pet pogodaka iz 15 pokušaja iz igre te ukupno 12 poena.