EURO 2012: Ispala oba domaćina

Rooney je u 48. minuti doveo Englesku u vodstvo (Getty Images)

U posljednje dvije utakmice grupne faze EURO-a 2012. odigrane su utakmice između Švedske i Francuske, te Engleske i Ukrajine, a pobjede su ostvarile Švedska i Engleska.

Reprezentacija Švedske, koja je u prve dvije utakmice povela i na kraju izgubila, konačno je ostvarila pobjedu na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu (EP).

Šveđani su savladali reprezentaciju Francuske sa rezultatom 2:0, a pogotke su postigli napadač Milana Zlatan Ibrahimović sjajnim šutom u 54. i Sebastian Larsson u 90. minuti.

Iako su uspjeli doći do pobjede, Švedska se zbog poraza u prva dva kola oprostila od daljeg natjecanja.

Nakon pobjede nad Švedskom od 3:2, Engleska je došla do druge pobjede u grupnoj fazi, savladavši Ukrajinu sa rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je povratnik u reprezentaciju Wayne Rooney u 48. minuti.

Nakon završetka grupne faze takmičenja, srijeda je slobodan dan.