EURO: Kraj natjecanja za Hrvatsku

Ivan Rakitić je imao najbolju priliku da Hrvatsku dovede u vodstvo (EPA)

U trećem kolu Grupe C Evropskog prvenstva (EP) u Ukrajini i Poljskoj u ponedjeljak uvečer igrali su Hrvati i Španci, te Talijani i Irci, a pobjede su izvojevale reprezentacije Italije i Španije.

Iako je reprezentacija Hrvatske u grupnoj fazi natjecanja pretrpjela samo jedan poraz, i to upravo od svjetskih prvaka Španije, nije se uspjela plasirati u četvrtfinale EP-a.

Španija je pobijedila rezultatom 1:0, dok su Italija i Irska svoj meč završile rezultatom 2:0.

Antonio Cassano doveo je Italiju u vodstvo u 35. minuti susreta, a konačan rezultat je postavio Mario Balotelli u 90. minuti.

Irska je od 89. minute igrala s igračem manje, nakon što je Keith Andrews dobio crveni karton.

Iako nisu uspjeli osvojiti niti jedan bod, Irci su protiv Italije tražili “počasnu pobjedu”, ali su na kraju ipak takmičenje završili bez pobjede.

Jedini pogodak na utakmici između Hrvatske i Španije postigao je Jesus Navas u 88. minuti.

Za reprezentaciju Hrvatske ispadanje sa ovog natjecanje ujedno znači i okončanje selektorske pozicije za Slavena Bilića, koji je još prije početka EURO-a objavio da će karijeru nastaviti na klupi moskovskog Lokomotiva.

Izvor: Al Jazeera