NBA: Pobjeda Oklahome u prvoj utakmici

Kevin Durant (desno) je kandidat za titulu najkorisnijeg igrača sezone (AFP)

Kevin Durant je dobio prvu rundu dugoočekivanog dvoboja protiv LeBrona Jamesa, zabivši 36 koševa za pobjedu Oklahoma City Thundera od 105:94 nad Miami Heatom u prvoj utakmici finala NBA u noći sa utorka na srijedu.

Durant, najbolji strijelac NBA, pogodio je 12 od 20 šuteva uz osam skokova te tako pomogao prvacima Zapadne konferencije da nadoknade razliku od osam koševa.

Russell Westbrook je postigao 27 pogodaka uz osam skokova i 11 asistencija za Oklahoma City.

Trostruki najkorisniji igrač NBA James zabio je 30 koševa sa šutom 11 od 24, uz devet skokova, ali je Durant taj koji je poveo Thunder u preokret od 18 koševa u drugom poluvremenu.

Durantovo nadmetanje s Jamesom svi gledaju kao barometar za određivanje najboljeg igrača NBA dok obojica streme svom prvom naslovu prvaka.

Neujednačena igra

“Svi moraju igrati”, izjavio je nakon utakmice Durant, koji je zabio 17 koševa u posljednjoj četvrtini, sa šest pogodaka iz deset pokušaja. “Svi su igrali čvrsto u drugom poluvremenu. Držali smo se zajedno.”

Miami je vodio 13 koševa u prvom poluvremenu, ali je onda “pao” u trećoj četvrtini.

Kada je Westbrook zabio tricu pred kraj treće četvrtine za prvo vodstvo Thundera od 74:73, Chesapeake Energy Arena je eksplodirala.

Oklahoma City je držao prednost od 43:35 u skokovima.

Vodstvo Heata u prvom poluvremenu je rezultat kombinacije šuta izvan linije trica i neujednačene igre Thundera, koji je izgubio osam lopti.

No, Thunder, kojem je ovo prvo finale nakon selidbe iz Seattlea 2008. godine, otvorio je drugo poluvrijeme serijom od 13:6 za izjednačenje na 60:60 sedam minuta prije kraja treće četvrtine, nakon čega je nastavio dominaciju.

Rezultat prve utakmice finala NBA: Oklahoma City Thunder – Miami Heat 105:94 (Oklahoma vodi u seriji na četiri pobjede 1:0).