Barcelona osvojila Kup kralja

Lionel Messi je postigao drugi pogodak za svoj tim (EPA)

U petak uvečer na stadionu Vincente Calderon u Madridu odigrana je finalna utakmica španskog Kupa kralja, u kojem su se sreli Barcelona i Athletic Bilbao.

Barcelona je bila bolja i savladala Bilbao rezultatom 3.0.

Barcelonin strateg Pep Guardiola je svoju posljednju utakmicu na klupi katalonskog diva zaključio trofejem, a sve nedoumice oko pobjednika utakmice riješili su nogometaši Barcelone veću prvih 25 minuta utakmice.

Pedro Rodriguez je u otvaranju meča, u 3. minuti, nakon ubačaja iz ugla, postigao prvi pogodak snažnim i preciznim udarcem lijevom nogom u desni ugao gola.

Andres Iniesta je u 20. minuti uputio sjajnu loptu u svome stilu prema Lionelu Messiju, koji koristi odličnu priliku i povećava vodstvo na 2:0.

Četiri minute kasnije Pedro postiže svoj drugi pogodak, na asistenciju Xavija Hernandeza.

Iako visok, rezultat nije realno prikazao stanje na terenu, jer je Barcelona propustila nekoliko izglednih šansi za pogodak.

Izvor: Al Jazeera