Rocketsi nadjačali Lakerse, Bynum izbačen

Trener Lakersa Mike Brown kazao kako je razočaran jer je upozorio Bynama na ponašanje nakon prvog tehničkog faula (Getty Images)

Slovenac Goran Dragić postigao je 26 poena i 11 asistencija kada su Houston Rocketsi iskoristili izbacivanje Andrewa Bynuma da savladaju Los Angeles Lakerse u  nastavku prvenstva američke profesionalne košarkaške lige (NBA), rezultatom 112:107.

Rocketsi su vodili 80:75 pred kraj treće četvrtine utakmice u Staples Centru, kada se Bynum usprotivio faulu Samuela Dalemberta.

Saigrači su ga smirili i presuđen mu je tehnički faul, da bi pred kraj utakmice dobio još jedan nakon što je uputio grube riječi prema klupi Rocketsa.

Bynum je utakmicu završio sa 19 poena u 31. minuti, nakon što je ranije postigao 36 poena protiv Clippersa, uprkos uganuću lijevog zgloba.

„Razočaran sam jer smo mu kazali, ‘Dobio si jedan tehnički [faul], nemoj zaraditi još jedan“, kazao je trener Lakersa Mike Brown poslije utakmice.

„Čuo nas je i zatim dobio i drugi u vrijeme kada sam mislio da nam je mogao pomoći da pobijedimo.“