Odlučujući susret Cityja i Arsenala

U remiju Norwicha i Evertona, oba gola za goste postigao je hrvatski internacionalac Nikica Jelavić (Getty Images)

Derbi  32. kola engleskog nogometnog prvenstva između Arsenala i Manchester City-a, koji će biti odigran u nedjelju, mogao bi riješiti pitanje prvaka.

Lider na tabeli Manchester United domaćin je Queens Park Rangersima, tako da jedino pobjeda nad ”Topnicima” ostavlja tim Roberta Mancinija u borbi za titulu.

City zaostaje šest bodova za gradskim rivalom Unitedom i pobjeda u Londonu nameće se kao imperativ, ukoliko ”Građani” žele ostati u trci za naslov prvaka Engleske.

„Moramo igrati našu igru. Trebamo igrati bolje nego protiv Sunderlanda, ako budemo bolji, onda možemo napraviti dobar posao“, kazao je Mancini, te dodao da ako njegovi „Građani“ izgube od Arsenala a United pobijedi, sve šanse njegovog tima za osvajanje titule bit će izgubljene.

Menadžer Arsenala Arsene Wenger kazao je da raspored Cityja nije dobar.

„U posljednje dvije sezone dolazili su po neriješen rezultat i dobijali su ga. Ali sada je situacija takva da i jedna i druga ekipa žele pobijediti“, kazao je on.
U subotu su Sunderland i Tottenham odigrali utakmicu bez golova.

Dva gola Jelavića

U pobjedi Chelseaja nad Wigganom, (2-1), vodeći pogodak postigao je Srbijanac Branislav Jovanović u 62. minuti.

U remiju Norwicha i Evertona, oba gola za goste postigao je hrvatski internacionalac Nikica Jelavić. Susret  je završio rezultatom 2-2 (1-1).

Jelavić je dva puta dovodio Everton u vodstvo, u 22. i 61. minuti, ali domaći su uspjeli spasiti bod preko Howsona (39) i Holta (77).