NBA: “Džezeri” nastupaju u doigravanju

Iako je zaradio dva šava iznad lijevog oka, ništa nije zaustavilo Ala Jeffersona da se vrati u igru i pomogne svom Utah Jazzu da osigura doigravanje (AP)

Los Angeles Clippersi izgubili su naslov prvaka Pacifičke divizije američke NBA lige za košarkaše kada su u posljednjoj utakmici regularnog dijela sezone izgubili od Atlanta Hawksa sa rezultatom 109:102, iako je Blake Griffin postigao čak 36 koševa, a Chris Paul 34.

„Trica“ Joea Johnsona, postignuta 37 sekundi prije kraja, zapečatila je pobjedu Hawksa i približila ih na jednu pobjedu ili jedan poraz Bostona od prednosti domaćeg terena u doigravanju protiv Celticsa.

Johnson je utakmicu završio sa 28 postignutih poena.

Iako je zaradio dva šava iznad lijevog oka, ništa nije zaustavilo Ala Jeffersona da se vrati u igru i pomogne svom Utah Jazzu osigurati doigravanje.

Kada je trebalo najviše, Jefferson se iskazao i postigao osam poena na kraju posljednje četvrtine. Time je zapečatio pobjedu Utaha od 100:88 nad Phoenix Sunsima i osigurao „Džezerima“ doigravanje u Zapadnoj konferenciji.

Jefferson je morao izaći osam minuta prije kraja treće četvrtine zbog povrede oka, a u utakmicu se vratio u posljednjoj četvrtini. Završio je meč s učinkom od 18 koševa i 16 skokova.

Jazz se sada može popeti na sedmo mjesto na Zapadu, ako pobijede Portland u četvrtak na domaćem terenu i ako Denver izgubi svoje posljednje dvije utakmice ove sezone.

Steve Nash, kojem je ovo bila posljednja utakmica za Sunse, upisao je 14 poena i 11 asistencija.

Jared Dudley i Michael Redd su postigli po 15 poena za Phoenix.

Promijenio ime

Napadač Los Angeles Lakersa Metta World Peace dobio je zabranu igranja od sedam utakmica jer je laktom u glavu udario Jamesa Hardena, igrača Oklahoma City Thundera.

Nakon što je zakucao na utakmici u nedjelju, World Peace je slaveći udario Hardena laktom u glavu iza njegovog lijevog uha, a košarkaš Thundera je ostao ležati na podu gotovo minutu i nije mogao nastaviti igrati dok je World Peace bio isključen.

World Peace, koji je u septembru promijenio ime od Ron Artest, ukupno je u karijeri, u kojoj je odigrao 111 utakmica, bio suspendiran 13 puta.

Tako će propustiti posljednju utakmicu regularne sezone u četvrtak ali i šest utakmica doigravanja.

Rezultati: Atlanta Hawks – Los Angeles Clippers 109:102, Oklahoma City Thunder – Sacramento Kings 118:110, Boston Celtics – Miami Heat 78:66, Golden State Warriors – New Orleans Hornets 83:81, Utah Jazz – Phoenix Suns 100:88.

Poredak: Istok, ATLANTIK: Boston 38-27, New York 34-30, Philadelphia 34-30, New Jersey 22-43, Toronto 22-43, CENTRAL: Chicago 48-16, Indiana 42-23, Milwaukee 31-33, Detroit 24-41, Cleveland 21-43, JUGOISTOK: Miami 46-19, Atlanta 39-26, Orlando 36-28, Washington 18-46, Charlotte 7-57,

Zapad, SJEVEROZAPAD: Oklahoma City 47-18, Denver 36-28, Utah 35-30, Portland 28-37, Minnesota 26-39, PACIFIK: LA Lakers 41-24, LA Clippers 40-25, Phoenix 33-32, Golden State 23-42, Sacramento 21-44, JUGOZAPAD: San Antonio 48-16, Memphis 40-25, Dallas 36-29, Houston 33-32, New Orleans 21-44.