Premiership: Pobjeda Cityja, poraz Chelsea

Robin Van Persie se još jednom pokazao ključnim igračem Arsenala (Getty Images)

Manchester City pobijedio je Bolton Wandererse na svom terenu rezultatom 2:0.

U utakmici u kojoj je domaća ekipa dominirala terenom, od preko dvadeset izglednih šansi, Manchester City je uspio iskoristiti „samo“ dvije i privremeno pobjeći drugoplasiranom Unitedu na pet bodova razlike, ali uz utakmicu više.

Već u drugoj minuti utakmice se moglo naslutiti da pretposljednjem Boltonu ovo neće biti lagano gostovanje, kada je Mario Balotelli pogodio stativu, a odbijenu loptu na koju je natrčao Samir Nasri odbranio golman Boltona Adam Bogdan.

U 23. minuti nakon još nekoliko izglednih šansi Gael Clichy je uputio udarac koji se na putu prema golu odbija od defanzivnog igrača Boltona, Gretara Steinssona, vara golmana i donosi domaćoj ekipi prednost.

Manchester City je nastavio stvarati izgledne šanse, ali je tek u 69. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru Balotelli povisio prednost na 2:0 i tako postavio konačni rezultat utakmice.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 62. minuti, dok srbijanski reprezentativac Aleksandar Kolarov nije ulazio u igru.

Preokret Arsenala

Liverpool je na svom terenu pretrpio poraz od Arsenala rezultatom 2:1.

Arsenal je loše otvorio utakmicu, te se Liverpool već u 18. minuti našao u šansi za vodstvo, kada je golman Arsenala, Wojciech Szczesny, u kaznenom prostoru oborio Luisa Suareza, a sudija pokazao na bijelu tačku.

No Dirk Kuyt ne uspijeva pretvoriti jedanaesterac u pogodak, jer je golman Szczesny uspio odbraniti i šut sa bijele tačke i drugi pokušaj, kada se lopta odbila nazad u noge Kuyta.

U 23. minuti susreta je dominacija Liverpoola urodila plodom, a branič Arsenala Laurent Koscienly u želji da spriječi gol, gura loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Liverpoola.

Samo minutu kasnije Luiz Suarez pogađa stativu.

U 31. minuti nakon prodora Bacary Sagnaa po desnoj strani i centaršuta, Robin Van Persie glavom postiže svoj 30. gol u sezoni i donosi izjednačenje.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Liverpool je ponovo imao šansu za preuzimanje vodstva, ali se šut Kuyta odbija od stativu.

Drugo poluvrijeme je obilježio slučajan sudar Mikela Artete i Jordana Hendersona u kojem je Arteta pretrpio manji potres mozga, te je iznešen sa terena.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Van Persie postiže svoj drugi gol na utakmici i postavlja konačnih Liverpool – Arsenal 1:2.

To je ujedno i 31. gol u sezoni za Holanđanina.

Zbog sudara Artete i Hendersona sudija je utakmicu produžio osam minuta.

Ostali rezultati:

Blackburn – Aston Villa 1:1, Queen's Park Rangers – Everton 1:1, Stoke – Norwich 1:0, West Bromwich Albion – Chelsea 1:0, Wigan – Swansea 0:2.

Izvor: Al Jazeera