Het-trik Ibrahimovića za pobjedu Milana

Ibrahimoviću (c) je to ovo bila prva utakmica nakon tri meča suspenzije (Reuters)

Nogometaši Milana su u subotu navečer uvjerljivo savladali domaći Palermo sa 4:0 u prvoj utakmici 26. kola prvenstva Italije, a het-trik za rossonere postigao je Zlatan Ibrahimović.

Raspoloženi švedski golgeter je mrežu Sicilijanaca zatresao u 21, 31. i 35. minutu, a konačan rezultat postavio je štoper Thiago Silva u 58. minutu.

Ibrahimoviću je to bila prva utakmica nakon tri meča suspenzije, a Milan je zabilježio prvu pobjedu na Sicilji poslije pet sezona.

Milan sada ima četiri boda više od drugoplasiranog Juventusa, koji od 20.45 igra u Torinu protiv Chieva.