Premier liga: City zaostaje bod za Unitedom

Tevez (lijevo): Učestvovao u akciji za drugi gol Cityja koji je postigao Nasri (EPA)

Manchester City smanjio je zaostatak za liderom Premier lige Manchester Unitedom u srijedu navečer na jedan bod razlike pobjedom nad Chelseajem od 2:1.

Iako su „Građani“ gubili sa 0:1, uspjeli su postići dva gola u posljednjih 13 minuta duela sa gostima iz Londona i upisati 20. pobjedu na svom terenu što je rekord engleskog prvenstva.

Gostujući „Plavci“ su poveli u 60. minuti pogotkom Garyja Cahilla, da bi poravnao Sergio Aguero 18 minuta kasnije iz penala.

Pobjedonosni gol djelo je Samira Nasrija koji je pogodio gol gostiju u 85. minuti nakon razmjene pasova sa Carlosom Tevezom koji se vratio na teren nakon šest mjeseci pauze. Argentinac je bio suspendovan nakon što je odbio ući u igru u duelu Cityja sa Bayernom u Minhenu oktobra prošle godine.

Nogometaši Tottenhama odigrali su u 29. kolu engleskog prvenstva na svom White Hart Laneu samo 1:1 protiv Stokea i tako ispustili treće mjesto na tabeli.

Gosti su poveli preko Jeromea u 75. minuti, a bod Spursima spasio je Van der Vaart u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Arsenal prešao Tottenham

Treće mjesto preuzeo je Arsenal koji je kao gost na Goodison Parku svladao Everton sa 1:0. Jedini gol postigao je Vermaelen u osmoj minuti.

Igrači Queens Park Rangersa uspjeli su postići tri gola u posljednjih 14 minuta duela sa Liverpoolom i tako anulirali deficit od 0:2 i doći do sva tri boda.

Na svim utakmicama su nogometaši poželjeli uspješan oporavak Boltonovog Fabricea Muambe koji je u bolnici zbog srčanog udara dobijenog u subotu.

Rezultati: Manchester City – Chelsea 2:1, Tottenham – Stoke 1:1, Everton – Arsenal 0:1, QPR – Liverpool 3:2.

Poredak: Manchester United 70 bodova, Manchester City 69, Arsenal 55, Tottenham 54, Chelsea 49, Newcastle 47, Liverpool 42, Swansea 39, Sunderland 37, Everton 37, Stoke 37, Fulham 36, WBA 36, Norwich 36, Aston Villa 33, Blackburn 28, QPR 25, Bolton 23, Wigan 22, Wolverhampton 22.