Primera: Barcelona slavila kod Seville

Messi i Xavi pogodili za trijumf Barcelone (EPA)

Nogometaši Barcelone na gostovanju su u subotu navečer savladali ekipu Seville sa 2:0 u utakmici 28. kola Primere i revanširali se tom timu koji je u prvom dijelu aktuelne sezone osvojio bod na stadionu Nou Camp.

Sjajnu golgetersku seriju nastavio je trenutno najbolji nogometaš svijeta, Argentinac Lionel Messi pogotkom u 25. minuti, a prethodno je strijelac prvog gola za tim Pepa Guardiole bio Xavi u 18. minuti.

Ovom pobjedom Barca je došla na sedam bodova zaostatka u odnosu na vodeći Real Madrid koji u nedjelju dočekuje Malage.

Ekipa poslednjeplasirane Zaragoze osvojila je samo bod protiv gostujuće Osasune (1:1) i veoma blizu je ispadanja u niži rang takmičenja.

Rezultati 28. kola: Getafe – Sociedad 1:0, Granada – Sporting 2:1, Zaragoza – Osasuna 1:1, Sevilla – Barcelona 1:1, Rayo Vallecano – Betis 3:0.

Nedjelja: Levante – Villareal, Malorca – Atletico Madrid, Athletic Bilbao – Valencia, Real Madrid – Malaga.

Ponedjeljak: Espanyol – Racing Santander.

Poredak: Real Madrid 70, Barcelona 63, Valencia 44, Malaga 40, Osasuna 39, Levante 38, Athletic Bilbao 37, Rayo Vallecano 37, Atletico Madrid 36, Real Sociedad 36, Sevilla 33, Getafe 32, Granada 31, Mallorca 30, Betis 30, Villareal 27, Racing 24, Sporting 24, Zaragoza 19.